Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Konferencja "O znaczeniu rodziny w życiu człowieka"

IMG 7669Konferencja popularnonaukowa O znaczeniu rodziny w życiu człowieka pozwoliła na podsumowanie Międzyszkolnego Projektu Edukacyjnego realizowanego w Jubileuszowym Roku 100-lecia powstania i 25-lecia odrodzenia I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny w Siedlcach pod hasłem Bo rodzina jest najwyższym dobrem człowieka.

Patronat honorowy nad projektem objęli: Biskup Diecezji Siedleckiej, Mazowiecki Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Siedlce.

Patronat medialnysprawowały:Katolickie Radio Podlasie, Regionalny Portal Informacyjny Podlasie24.pl, Tygodnik Siedlecki, Życie Siedleckie, Telewizja Wschód.

Wydarzenie to zgromadziło zarówno uczestników konkursów realizowanych w ramach projektu, uczniów i nauczycieli różnych szkół siedleckich, jak i przedstawicieli różnych środowisk zaangażowanych w dzieło kształcenia i wychowania młodego człowieka.

Wszystkich zgromadzonych w auli szkolnej powitał ks. dyr. Jacek Władysław Świątek, który podkreślił, że realizowany projekt edukacyjny miał na celu wskazanie rodziny jako miejsca, w którym wzrasta i doskonali się człowiek prawdziwie będący człowiekiem a nie tylko wytworem ewolucji, oraz zwrócenie uwagi na to, jak młodzi ludzie postrzegają rodzinę i zaprezentowanie tym młodym ludziom określonej wizji rodziny, takiej, która przedstawia wysoką wartość dla młodego człowieka, życia.

Czytaj więcej: Konferencja "O znaczeniu rodziny w życiu człowieka"

Już we wtorek w I KLO im. Świętej Rodziny – o Rodzinie

W najbliższy wtorek, 25 kwietnia o godz. 9:30, w Auli im. Ks. Karola Dębińskiego rozpocznie się konferencja popularnonaukowa poświęcona znaczeniu rodziny w życiu człowieka organizowana w Jubileuszowym Roku 100-lecia powstania i 25-lecia odrodzenia I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny w Siedlcach.

Podczas uroczystości zostanie podsumowany Międzyszkolny projekt edukacyjny realizowany w naszej szkole pod hasłem Bo rodzina jest najwyższym dobrem człowieka oraz uczestnikom konkursów – literackiego, recytatorskiego, plastycznego wręczone zostaną nagrody, wyróżnienia, dyplomy.

 Wszystkich uczestników konkursów oraz ich opiekunów 

zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu 

Organizatorzy 

PROGRAM KONFERENCJI

Międzyszkolny projekt edukacyjno-historyczny „Mapa siedleckiej oświaty – życiorysy i groby”

Celem projektu jest zebranie informacji i materiałów oraz przygotowanie biogramów nauczycieli uczących w siedleckich szkołach od 1918 roku.

W projekcie biorą udział uczniowie i nauczyciele siedleckich szkół ponadpodstawowych. Zespoły mogą liczyć do 3 uczniów oraz 1 nauczyciela – opiekuna.

Zapraszamy przedstawicieli szkół ponadpodstawowych do udziału w projekcie oraz warsztatach, które odbędą się 19 kwietnia 2023r. w Auli im. ks. Karola Dębińskiego w I Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Świętej Rodziny w Siedlcach.

Program warsztatów:

godz. 9.00 – powitanie uczestników – Ks. Dyrektor Jacek Wł. Świątek

  • referat „Metodologia konstruowania biogramu słownikowego” – dr Wiesław Charczuk

  • referat „Siedlecka oświata – zasoby Archiwum Państwowego w Siedlcach”
    – mgr Beata Troć

  • Siedlecka oświata - bibliografia opracowań w zbiorach Biblioteki Pedagogicznej
    w Siedlcach – mgr Dorota Salamon

  • dyskusja

REGULAMIN

Weź udział w projekcie edukacyjnym O wartości rodziny w życiu człowieka

Do końca marca można zgłosić swój udział w konkursach organizowanych przez naszą szkołę w Jubileuszowym Roku 100-lecia Katolika.

 

Szczegółowe informacje oraz regulaminy konkursów:

- literackiego

- plastycznego

- recytatorskiego

znajdują się w zakładce 100-lecie szkoły.

 

Zapraszamy do udziału w konkursach!

Organizatorzy

Podkategorie