Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

II miejsce Piotra Skóry

Uczeń naszej szkoły Piotr Skóra z klasy 2 a zajął II miejsce w kategorii „Szkoły Ponadgimnazjalne” w Konkursie Plastycznym "Bożonarodzeniowe Tradycje" organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach. W konkursie oceniono 181 prac według następujących kryteriów: nawiązanie do tradycji, oryginalność, ciekawa interpretacja tematyki, umiejętność posługiwania się wybraną techniką, walory artystyczne i estetyczne, staranność i trwałość wykonania. Wystawę pokonkursową można oglądać do 17 stycznia w Małej Galerii Sztuki przy ulicy Sienkiewicza 63. Gratulujemy Piotrkowi sukcesu!

409960267 844878924309700 6257164957112373849 n

Czytaj więcej: II miejsce Piotra Skóry

Konkurs recytatorki Bo rodzina jest najwyższym dobrem człowieka rozstrzygnięty!

Miło nam poinformować, że 13 kwietnia 2023 odbył się konkurs recytatorski zorganizowany w ramach Międzyszkolnego Projektu Edukacyjnego O znaczeniu rodziny w życiu człowieka realizowanego w Jubileuszowym Roku 100-lecia powstania i 25-lecia odrodzenia I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Siedlcach. W konkursie uczestniczyli przedstawiciele siedleckich szkół ponadpodstawowych.

 Komisja konkursowa w składzie:

  • p. Barbara Maksymiuk

oraz

  • p. Krzysztof Tomaszewski

instruktorzy Siedleckiej Grupy Literackiej „Witraż”

 po wysłuchaniu utworów wygłoszonych przez uczniów, podjęła decyzję o przyznaniu następujących nagród i wyróżnień:

 I miejsce: Nikola Kotowska, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Siedlcach, za recytację wiersza Wisławy Szymborskiej „Album”;

Wyróżnienie

Natalia Biedruna, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Siedlcach, za recytację wiersza ks. Jana Twardowskiego „Wszystko, co dawne”;

Maja Czarczyńska, I Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Siedlcach, za recytację utworu Wojciecha Młynarskiego „Nie ma jak u mamy”;

Juliia Melnyk, I Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Siedlcach, za recytację wiersza Liny Kostenki „Skrzydła” (Ліна Костенко „Крила”).

 Wszystkich uczestników oraz ich opiekunów zapraszamy na konferencję podsumowującą projekt 25 kwietnia 2023 roku. Szczegółowe informacje już wkrótce.

 

Gratulujemy wyróżnionym!

Organizatorzy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Orszak Trzech Króli

Podczas Święta Trzech Króli w tegoroczną organizację Orszaku kroczącego ulicami Siedlec włączyła się także  grupa naszych uczniów: Ewa Celińska, Anna Konopka, Gabriela Woźnica i Jakub Soszyński oraz pani prof. Magdalena Ostas na zaproszenie  Miejskiego Ośrodka Kultury i Siedleckiej Grupy Literackiej "Witraż'.  Wspólnie  przygotowaliśmy scenkę zatytułowaną „Gospoda”. Od 2014 roku Fundacja Nasza Szkoła razem z Katolicką Szkołą Podstawową organizuje Orszak Trzech Króli w Siedlcach. Fot. Janusz Mazurek i Sebastian Gumiński323421134 753086776148033 6317779408245212678 n

 

 

Czytaj więcej: Orszak Trzech Króli

Narodowe Czytanie "Ballad i Romansów" Adama Mickiewicza

6 września na skwerze im. Konstantego Domagały odbyło się w naszym mieście Narodowe czytanie "Ballad i Romansów" Adama Mickiewicza. W tegoroczne czytanie zaangażowani byli uczniowie naszego liceum: Dominika Konca, Zuzanna Wrzosek, Alan Jedliński i Mikołaj Kołodziejski, którzy wykonali dwa utwory: "To lubię" i "Powrót taty". Oprawę muzyczną zapewnili im: p. prof. Magdalena Ostas akompaniując na fortepianie oraz Ewa Celińska na wiolonczeli. Razem z naszymi uczniami czytali uczniowie i nauczyciele IV Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 7 w Siedlcach oraz członkowie Siedleckiej Grupy Literackiej "Witraż, która była również organizatorem tego wydarzenia. Gościem specjalnym była znakomita aktorka teatralna i filmowa pani Grażyna Szapołowska. Całość ubarwiły wspaniałe dekoracje i kostiumy stylizowane na wzór ludowych strojów z czasów Mickiewicza.

wszyscy

Czytaj więcej: Narodowe Czytanie "Ballad i Romansów" Adama Mickiewicza