Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

List do Absolwentów

Kochani Absolwenci!

Gdy minęły pierwsze emocje po ogłoszeniu wyników egzaminu maturalnego, zdawanego w tym roku w szczególnych warunkach, warto pokusić się o małe podsumowanie, ale przede wszystkim wyrazić Wam naszą wdzięczność. Wdzięczność za Waszą determinację w zdobywaniu wiedzy, systematyczności nauki oraz odnoszone przez Was sukcesy. To wszystko jest także naszą radością, bo jesteście częścią naszej szkolnej rodziny.

Tegoroczny egzamin maturalny możemy zaliczyć do sukcesów naszej szkoły. Zdawalność w I KLO wyniosła 92% (o 12% więcej niż średnia dla wszystkich liceów w Polsce i w województwie mazowiecki, a także o 9% wyższa niż średnia dla liceów w mieście Siedlce). Cieszymy się Waszą radością, ale także z nadzieją spoglądamy na tych, którzy jeszcze we wrześniu będą mogli poprawić swój wynik.

 

Radością naszą są także osiągnięte przez Was wyniki z poszczególnych przedmiotów. 29 osób spośród Was osiągnęło wynik powyżej 95% przynajmniej z jednego przedmiotu (26,37% wszystkich zdających w naszym liceum), co stanowi ponad ¼ wszystkich tegorocznych maturzystów i sytuuje Was w najwyższych staninach tegorocznych matur w województwie mazowieckim (8 i 9 stanin).

Dzięki Waszym sukcesom szkoła nasza znajduje się w czołówce liceów siedleckich, zajmując miejsca od 1 do 3. W tym roku możemy pochwalić się, że średni wynik egzaminów maturalnych pozwolił na zajęcie 1 miejsce w Siedlcach z języka hiszpańskiego na poziomie podstawowym (PP), języka rosyjskiego na poziomie rozszerzonym (PR), historii sztuki na (PR) oraz z języka łacińskiego i kultury antycznej (PR). 2 miejsce zajęliśmy w egzaminach z języka polskiego (PP), języka niemieckiego (PP), języka polskiego (PR), zaś 3 miejsce w egzaminach z pozostałych przedmiotów na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Już dzisiaj wiemy, że w wyniku rekrutacji zostaliście przyjęci na renomowane uczelnie wyższe w kraju i za granicą. Trzymamy kciuki za Was w dalszej drodze edukacyjnej. Dziękujemy Bogu, że nasza szkolna rodzina powiększyła się o nowe grono zdolnych i dobrze wróżących na przyszłość Absolwentów. I chociaż opuściliście już mury I KLO, to pamiętajcie, że drzwi do naszej szkoły są dla Was zawsz otwarte, gdyż nigdy nie zamknął się one dla członków naszej licealnej rodziny.