Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dzień Otwarty w I Katolickim Liceum Ogólnokształcącym 22 IV 2022 roku za nami

Wiosenny poranek 22 kwietnia 2022 roku rozpoczął się nietypowo. Już po godzinie ósmej w I KLO zaczęli pojawiać się wyczekiwani goście. O dziewiątej szkolna aula wypełniona już była ósmoklasistami. Podczas całego dnia otwartego naszą szkołę odwiedziło ponad 400 uczniów różnych szkół podstawowych z Siedlec oraz bliższych i dalszych okolic. To dla nich uczniowie, nauczyciele oraz inni pracownicy Katolika przygotowali różnorodne atrakcje.

dzowt2022

Zanim ósmoklasiści rozpoczęli zwiedzanie, mieli okazję wysłuchać najważniejszych informacji na temat naszej szkoły. Ofertę edukacyjną zaprezentowała p. Agnieszka Wierzbicka, a zasady rekrutacji przedstawiła p. Elżbieta Urban. O możliwości zakwaterowania w bursie opowiedział ks. Witold Juszczuk. Uczniowską perspektywę nauki w Katoliku przybliżył członek Samorządu Szkolnego - Gustaw Rosiński. Goście obejrzeli też film ukazujący bazę szkoły i przybliżający panującą w niej atmosferę. Zwieńczeniem informacyjnej części spotkania było ogłoszenie konkursu Genialny Ósmoklasista.

W auli odbyło się również spotkanie informacyjne z rodzicami, podczas którego Ks. Dyrektor Jacek Władysław Świątek przybliżył idee wychowania i kształcenia w I KLO, a przewodnicząca szkolnej komisji rekrutacyjnej p. Elżbieta Urban odpowiedziała na pytania dotyczące zasad przyjmowania do szkoły.

Najważniejszym elementem odwiedzin w Katoliku było jednak poznawanie oferty edukacyjnej. W tym zadaniu pomagali nasi uczniowie oprowadzający ósmoklasistów po całej szkole i pokazujący jej wszystkie zakątki. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska, na których zaprezentowane zostały poszczególne klasy:

kl. I A – rozwijająca zainteresowania matematyczne, fizyczne i informatyczne;

kl. I B – rozwijająca zainteresowania humanistyczne;

kl. I C - rozwijająca zainteresowania ekonomiczne i lingwistyczne;

kl. I D - rozwijająca zainteresowania przyrodnicze kandydatów;

kl. I E - dwujęzyczna z maturą dwujęzyczną.

Przy stanowiskach tych ósmoklasiści mogli się włączyć w zabawę konkursową. Poziom wiedzy gości był bardzo wysoki, ponieważ w niedługim czasie po ogłoszeniu konkursu Genialny Ósmoklasista wszystkie pytania zostały wykorzystane, a uczestnicy wzięli później udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. W atmosferze rosnącego napięcia przedstawiciele Samorządu Szkolnego: przewodnicząca – Karolina Cąkała i członek - Gustaw Rosiński wylosowali numery trzech zwycięzców, którym p. Anna Zalewska wręczyła nagrody, a p. Renata Bryzek ogłosiła przyznanie honorowych tytułów Genialnych Ósmoklasistów.

Nie zabrakło również możliwości obejrzenia uczniów i nauczycieli w działaniu. Ósmoklasiści odwiedzali różne sale, w których odbywały się zajęcia lekcyjne, bibliotekę i czytelnię, siłownię, salę fitness, salę muzyczną, kaplicę szkolną, gabinet psychologa i gabinet pedagoga. Mieli okazję obejrzeć gazetkę szkolną, prace plastyczne uczniów, zdjęcia ze szkolnych wypraw.

Pojawiły się także dodatkowe atrakcje dla ósmoklasistów. W auli odbył się koncert szkolnego zespołu muzycznego, działającego pod opieką p. Wojciecha Miszczaka, oraz wystawiony został spektakl „Czas prawdy” w reżyserii Klaudii Matlakowskiej z kl. II d, przygotowany przez szkolną grupę teatralną „Bambini Cattolici” pod opieką p. Karola Boguszewskiego i ks. Radosława Piotrowskiego. W świetlicy szkolnej na gości czekała miła niespodzianka przygotowana przez Samorząd Szkolny.

Dzień Otwarty w I KLO cieszył się dużą popularnością wśród uczniów szkół podstawowych. Upłynął w miłej świątecznej atmosferze. Dziękujemy ósmoklasistom za odwiedzenie naszej szkoły i zapraszamy do nas we wrześniu.

Społeczność szkolna

Tekst dr Renata Bryzek