Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zadzwonił pierwszy dzwonek w roku szkolnym 2022-2023

Tradycyjnie 1 września 2022 roku społeczność I KLO powitała nowy rok szkolny. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem Księdza Jacka Władysława Świątka. Zgromadzeni w katedrze uczniowie i nauczyciele wysłuchali homilii, w której Ksiądz dr Kamil Duszek podkreślił znaczenie wiary w życiu młodego człowieka.

 

Na początku oficjalnej części uroczystości odbywającej się w auli im. Ks. Karola Dębińskiego Ksiądz Dyrektor powitał wszystkich uczniów w murach I KLO oraz życzył owocnej nauki i pracy. Przywołał tragiczne wydarzenia z przeszłości Polski, akcentując heroizm Polaków walczących podczas II wojny światowej w obronie niepodległości i podkreślił wagę postaw niezłomnych w obronie fundamentalnych dla istnienia silnego narodu wartości – wiary, nauki, prawdy. Takie postawy i wartości powinny stać się drogowskazem dla współczesnych młodych ludzi.

Ważnym i miłym elementem tej części uroczystości było wręczenie najlepszym uczniom nagród za wysokie wyniki w nauce oraz inne osiągnięcia.

Ksiądz Dyrektor, zwracając się do młodzieży i nauczycieli, podkreślił również wyjątkowy charakter tego roku szkolnego z uwagi na zbliżający się Jubileusz 100-lecia początków naszej szkoły i 25-lecia jej odrodzenia.

rozp2022

 

 

Zwieńczeniem oficjalnej części uroczystości było odśpiewanie hymnu I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego.

W części artystycznej młodzież naszej szkoły zaprezentowała wybrane ballady romantycznego wieszcza, Adama Mickiewicza. O oprawę muzyczną zadbała Prof. Magdalena Ostas.

Ważnym akcentem pierwszego dnia w szkole były spotkania uczniów z wychowawcami w salach lekcyjnych.

Po wspomnieniach wakacyjnych nadszedł czas na nowy rozdział w naszym szkolnym życiu, czyli nowy rok szkolny, którego rozpoczęcie obwieścił dźwięczący donośnie dzwonek.

dr Renata Bryzek