Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

"Drogami młodości" 7 stycznia 2022r.

W pierwszej, po rozpoczęciu Nowego Roku, audycji „Drogami młodości” na antenie Katolickiego Radia Podlasie wzięła udział młodzież z I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego pod kierunkiem ks. Przemysława Świderskiego i ks. Radosława Piotrowskiego. Julia, Wiktoria, Wiktoria i Gabriel wraz z kapłanami podjęli, w piątek 7 stycznia, żywą dyskusję na temat „Bóg tak, Kościół nie – dlaczego?”

Zachęcamy do odsłuchania audycji:

radiointernetA-150x150

Życzenia Boże Narodzenie 2021

z25536870VPoklon-pasterzy--obraz-El-Greca-z-1614-r-

Wcielenie Boga było najskuteczniejszą pomocą dla człowieka dążącego do szczęścia. Doskonałe szczęście człowieka polega na bezpośrednim widzeniu Boga. Ale niektórym mogłoby się wydawać, że człowiek z powodu ogromnego dystansu między naturami nigdy nie może osiągnąć takiego stanu, w którym intelekt ludzki może być natychmiast zjednoczony z samą istotą Boską. To, że Bóg chciał osobiście zjednoczyć ludzką naturę z sobą, jest najwyraźniejszym wskazaniem dla ludzi, że człowiek może zjednoczyć się z Bogiem przez swój rozum, widząc Go od razu. Było więc najbardziej słuszne, żeby Bóg przyjął ludzką naturę, aby ulżyć nadziei na szczęście człowieka. Stąd po wcieleniu Chrystusa ludzie zaczęli radośnie dążyć do niebiańskiej szczęśliwości: „Przyszedłem, aby miały życie i miały je w obfitości”.

św. Tomasz z Akwinu

Summa contra Gentiles

 

   W imieniu całej społeczności I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny w Siedlcach na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia pragnę złożyć serdeczne życzenia. Niech czasy niespokojne i lękiem napawające człowieka rozświetli blask Betlejemskiej Nocy. Niech wewnętrzne i zewnętrzne trudności okażą się sposobem dla ukazywania wartości własnego człowieczeństwa. Niech wrogość przezwyciężona będzie przez Bożą Miłość. A zanurzeni w szczęściu z Narodzenia naszego Pana Jezusa Chrystusa staniem się w tym świecie znakiem nadziei i pojednania, wznosząc swoje oczy ku niebiańskiej ojczyźnie, gdzie jest pełnia pokoju na wieki.

podpisdyr

ks. Jacek Wł. Świątek

dyrektor I KLO w Siedlcach

Msza Święta roratnia 22grudnia 2021

embed video plugin powered by Union Development

Adwentowy Dzień Skupienia

W czwartek 16 grudnia w naszej społeczności szkolnej przeżywaliśmy Adwentowy Dzień Skupienia.

Rozpoczął się o godzinie 9 w katedrze siedleckiej, gdzie wsłuchaliśmy się w słowa konferencji o. Daniela Śliwińskiego OFMConv. Ojciec Daniel mówił o tym czym jest Kościół, jakie jest miejsce młodzieży w Nim. Był czas na skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania.

Następnie sprawowana była Msza Święta, sprawowali ją Ojciec Daniel, który wygłosił homilię oraz Ks. Dyrektor i Ks. Prefekt Radosław.

Głos zabrał Ks. Dyrektor, który złożył życzenia świąteczne całej społeczności I KLO.

Po uczcie duchowej był czas na klasowe wigilie w szkole.

Wszystkie klasy przygotowały się świetnie, nie zabrakło życzeń, opłatka, tradycyjnych dań wigilijnych, kolęd czy upominków.

Kacper Kowalczyk, kl. 2b

adwent2021

„Czy katecheza w szkole jest jeszcze komukolwiek potrzebna?”

W kolejnej audycji z cyklu "Drogami młodości" na antenie Katolickiego Radia Podlasie, w piątek 3 grudnia 2021r. udział wzięli: Ks. Radosław Piotrowski, Ks. Przemysław Świderski oraz Klaudia, Małgorzata i Kacper. Kapłani wraz z młodzieżą podjęli trudny i bardzo aktualny temat: „Czy katecheza w szkole jest jeszcze komukolwiek potrzebna?”.

Zachęcamy do odsłuchania audycji:

radiointernetA-150x150