Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pozdrowienia z Panamy

Kochani przyjaciele .
Przesyłam gorące pozdrowienia z jeszcze cieplejszej Panamy. Pamiętamy o Was w modlitwie i dziękujemy że modlicie się za Nas. Powiem wam że jest nadzieja w tej naszej młodzieży... Nigdy w to nie wątpiłem . Wielu ludzi gratuluję mi takich ogarniętych uczniów. A i Kościół okazuje się że w świecie jest młody i wciąż jeszcze żywy.
Pozdrawiamy i do zobaczenia .

ks. Radosław Piotrowski

Czytaj więcej: Pozdrowienia z Panamy

Święto Patronów Szkoły

  Ten dzień, w którym społeczność I KLO zwraca się ku Świętej Rodzinie w postawie modlitewnej wdzięczności – jest jednym z najważniejszych w całym roku szkolnym.

  W tym roku szkolnym miał on szczególną wagę, przypadł bowiem w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, w dwusetną rocznicę istnienia diecezji siedleckiej, w dziewięćdziesiątą piątą rocznicę powołania naszej szkoły jako gimnazjum biskupiego i w dwudziestą rocznicę powołania I KLO.

  Do katedry siedleckiej przybyli Księża Biskupi: biskup ordynariusz Kazimierz Gurda, biskup pomocniczy Piotr Sawczuk, władze samorządowe i oświatowe Siedlec, rektorzy siedleckich uczelni: prof. dr hab. Tamara Zacharuk z UPH i ks. dr Piotr Paćkowski z WSD, grono przyjaciół IKLO, dyrektorzy siedleckich szkół ponadgimnazjalnych, społeczność szkolna I KLO: dyrekcja, nauczyciele, rodzice i uczniowie.

Czytaj więcej: Święto Patronów Szkoły

Adwentowy Dzień Skupienia w I KLO

   W piątek 21 grudnia, w ostatni dzień nauki szkolnej w tym roku kalendarzowym, spotkaliśmy się w wyjątkowy sposób. Nie było lekcji, chociaż wszyscy pojawili się o 8.15. W sali wielofunkcyjnej przy kościele św. Józefa czekał na uczniów i nauczycieli ks. Mariusz Rompa. Wygłosił dla nas rekolekcyjną naukę, w której zwracał uwagę na to, o czym zwykle zapominamy ulegając urokowi przedświątecznych przygotowań, czarowi choinki i prezentów. Tęsknimy za bajkową magią świąt, chcielibyśmy, aby każdego roku nasze święta były takie idealne…Zwykle nie są i to nas boli. Ksiądz rekolekcjonista przypomniał, że przecież z narodzeniem Jezusa w ogóle nie było idealnie – nikt Go nie chciał! „(…) nie było dla nich miejsca w gospodzie (…)” Jezus od momentu przyjścia na świat był odrzucony i prześladowany, jako maleńkie dziecko musiał z Rodzicami uciekać do Egiptu, bo groziła Mu śmierć! Ks. Mariusz Rompa przypomniał również biblijne słowa, że „karą za grzech jest śmierć”, a wszyscy grzeszymy ( mamy wyjątkową skłonność do grzechu – stwierdził rekolekcjonista), a więc zasługujemy na śmierć! A Jezus przyszedł na świat po to, aby nas od śmierci wybawić. To jest prawdziwym sensem naszych pięknych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej: Adwentowy Dzień Skupienia w I KLO

Życzenia świąteczne 2018

2018a

Nie zapomnijmy o nakazie szanowania narodowej pamięci. W Wigilijne godziny roku obecnego Polska stanie w tradycyjnej wieczerzy z uczuciem, jakiego Ojczyzna nasza nie zaznała chyba od stuleci. Oto nam, oto Polakom rodzi się Bóg. Jesteśmy ubodzy. W godzinę skupienia dusz, jakie przeżywać będziemy, nie zapominajmy myślą o tych, którzy przez wiele ostatnich lat napróżno czekali tegorocznej Wigilii. Tego przyjścia Boga do Polski. My doczekaliśmy. Niech oto naszem zadaniem życia będzie, by ci co po nas przyjdą, nie żałowali nas, ni też przeklinali.

Z życzeń redakcji Tygodnika Ilustrowanego

Boże Narodzenie 1918

 

W Wielkie święto Bożego Narodzenia jest może czas najwłaściwszy, aby hasło zgody i jedności rzucić do rozwagi polskiemu społeczeństwu. Przez cały czas wojny dzieliło się społeczeństwo wedle taktyki politycznej. W mroźnej nocy zimowej, kiedy na niebie Bóg się rodzi, a na ziemi świata wreszcie pokój na modłę dobrej woli, jest może pora najwłaściwsza, aby rzucić wezwanie o zapomnienie o przestarzałych swarach i niedojrzałych jeszcze planach.

Z życzeń redakcji Czasu

Boże Narodzenie 1918

 

Oto czas stanowiący wypełnienie wszystkich marzeń i pragnień człowieka, gdy Przedwieczny rodzi się jako dziecię w betlejemskiej stajni i wchodzi w każdą ludzką nadzieję. To, co wydawało się na wieki rozdzielone, teraz staje się jednością, bo niebo łączy się z ziemią, a sprawy Boskie ze sprawami ludzkimi. Anioł nie wznosi płomiennego miecza, lecz w równym chórze ogłasza pokój ludziom, w których Bóg sobie upodobał.

W imieniu całej społeczności I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny w Siedlcach chciałbym złożyć serdeczne życzenia. 100 lat temu na naszej polskiej ziemi jedność ponownie stała się faktem. Życzę, byśmy jej mogli kosztować także dzisiaj, gdy tamta zdaje się być tylko historią. Niech zapanuje w naszych rodzinach i domach, napełni sąsiedztwa i ulice, niech złączy powaśnione dłonie i serca. Życzę również pokoju płynącego z zaufania do drugiego człowieka i odkrycia własnej niepowtarzalności, zrodzonej z woli i mądrości Bożej. A nadchodzący nowy rok 2019 niech stanie się czasem ukojenia i wiary.

podpisdyr        

     ks. Jacek Wł. Świątek

               dyrektor I KLO w Siedlcach

Audycja "Drogami młodości"

W piątek 7 grudnia 2018r. młodzież naszego liceum wraz z ks. Prefektem Radosławem Piotrowskim wzięła udział w kolejnej audycji z cyklu "Drogami młodości" na antenie Katolickiego Radia Podlasie. Temat audycji brzmiał "Młodzi w Kościele - rozważania posynodalne".

Zachęcamy do odsłuchania audycji:

radiointernetA-150x150