Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pielgrzymka szkolna do Sanktuarium Świętej Rodziny w Poświętnem

Na początku czerwca klasy pierwsze, drugie i trzecie wyjechały na pielgrzymkę szkolną, organizowaną w Jubileuszowym Roku 100-lecia powstania i 25-lecia odrodzenia I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny w Siedlcach.

phoca thumb l IMG-20230603-WA0016

Poszczególne grupy klas realizowały swój program wyjazdu. Punktem centralnym pielgrzymki była Msza Święta w piątek 2 czerwca w Sanktuarium Świętej Rodziny w Poświętnem. Punktualnie o godz. 12.00 społeczność szkolna zgromadziła się, aby uczestniczyć we Mszy Świętej koncelebrowanej przez Księdza Dyrektora Jacka Władysława Świątka i Księdza Prefekta Radosława Piotrowskiego.

Wysłuchaliśmy historii sanktuarium, którą przedstawił nam kustosz tego miejsca. Na koniec przed sanktuarium zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie i udaliśmy się w dalszą drogę.

Dwu i trzydniowa pielgrzymka / wycieczka pogłębiła naszą formację duchową, a także była okazją do wspólnych rozmów, pogłębienia szkolnych relacji, odpoczynku, poznania ciekawych miejsc Polski.

Czytaj więcej: Pielgrzymka szkolna do Sanktuarium Świętej Rodziny w Poświętnem

O Jerychu Młodych w "Drogami młodości"

W poniedziałek 5 czerwca 2023r. w audycji z cyklu "Drogami młodości" na antenie Katolickiego Radia Podlasie podjęty został temat Jerycha Młodych.

O idei i organizacji tego wydarzenia rozmawiali: Ks. Radosław Piotrowski, Kacper, Mateusz, Agnieszka, Aleksandra, Zuzanna i p. Urszula.

Zachęcamy do odsłuchania audycji:

radiointernetA-150x150

Msze Święte w intencji Maturzystów 2023

Zapraszamy Maturzystów

 na Msze Święte, które będą celebrowane w Waszej intencji

 w dniach 4, 5, 8 i 9 maja 2023r. (czwartek, piątek, poniedziałek i wtorek)

 o godz. 8:00 w kaplicy szkolnej

Życzenia świąteczne 2023

zmartwychwstanie-jezusa-komentarze-liturgiczny-622x387„Pierwszy dzień tygodnia był dniem, w którym Jezus ukazał się swoim jako Zmartwychwstały. W tym spotkaniu było w istocie coś wstrząsającego. Świat się zmienił. Ten, który umarł, żył życiem, któremu nie zagrażała już żadna śmierć. Został zapoczątkowany nowy rodzaj życia, nowy wymiar stworzenia. Pierwszy dzień, zgodnie z opowiadaniem Księgi Rodzaju, jest dniem, w którym rozpoczyna się stwarzanie. Teraz stał się on w nowy sposób dniem stworzenia, stał się dniem nowego stworzenia. Świętujemy pierwszy dzień. W ten sposób czcimy Boga Stwórcę i Jego stworzenie. Tak, wierzę w Boga, Stwórcę nieba i ziemi. I sławimy Boga, który stał się człowiekiem, cierpiał, umarł i został pogrzebany, i zmartwychwstał. Świętujemy ostateczne zwycięstwo Stwórcy i Jego stworzenia. Świętujemy ten dzień jako początek i zarazem jako kres naszego życia. Świętujemy go, ponieważ teraz, dzięki Zmartwychwstałemu, w definitywny sposób okazuje się, że rozum jest silniejszy od tego, co nierozumne, prawda jest silniejsza od kłamstwa, miłość jest silniejsza od śmierci. Świętujemy pierwszy dzień, ponieważ wiemy, że mroczna smuga, która przenika stworzenie, nie pozostaje na zawsze. Świętujemy go, ponieważ wiemy, że teraz ostatecznie okazuje się prawdziwe to, co zostało powiedziane na końcu opowiadania o stworzeniu: «Bóg widział, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre» (Rdz 1, 31).”

Benedykt XVI

Wigilia Paschalna 2011

 

Z radością pochylamy głowę przed naszym Panem, Stwórcą i Odkupicielem, bo w tajemnicy Zmartwychwstania Jezusa odnajdujemy Jego miłość, której nawet ludzkich grzech nie jest w stanie zmienić ani zniechęcić. Bóg wyniósł człowieka do tak wielkiej godności, że człowiek wreszcie może i musi uwierzyć w siebie, gdyż nie własną mocą lub siłą dokonuje dzieł wielkich, ale mocą i siłą samego Boga.

W te radosne Święta Zmartwychwstania Pana naszego Jezusa Chrystusa w imieniu całej rodziny I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny w Siedlcach, które świętuje 100-lecie powstania i 25-lecie odrodzenia, życzę nam wszystkim tej nadziei i siły z niej płynącej, dzięki której nic dla wierzących nie jest niemożliwe w Bogu.

Wesołego Alleluja!

ks. Jacek Wł. Świątek

 podpisdyr

 

       dyrektor I KLO w Siedlcach

Wielkopostny Dzień Skupienia w I KLO

Dzisiaj, jak co roku w Wielkim Tygodniu, całe I KLO obchodziło wielkopostny dzień skupienia. Wszyscy przygotowywali się do najważniejszych świąt Kościoła Katolickiego – Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Dzień rozpoczęła wspólna modlitwa i adoracja Najświętszego Sakramentu, której towarzyszyły rozważania prowadzone przez ks. Radosława Piotrowskiego.

IMG 7359

 

Następnie odbyła się Msza Święta z rekolekcyjną homilią poświęconą znaczeniu prawdy, cierpienia i ofiary w życiu człowieka. Po Eucharystii wszystkie klasy spotkały się w pracowniach z wychowawcami, był to czas na złożenie życzeń świątecznych.

Na zakończenie dnia skupienia uczniowie i nauczyciele obejrzeli spektakl pt. Pasja Jezusa Chrystusa. Widowisko zostało przygotowane przez rodziców Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach. Poruszające przedstawienie powstało, aby pomóc każdemu jeszcze głębiej przeżywać czas Wielkiego Tygodnia.

Dobrych i błogosławionych Świąt Wielkanocnych

Anna Konopka, kl. 2d

Czytaj więcej: Wielkopostny Dzień Skupienia w I KLO