Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Audycja "Drogami młodości"

W piątek 7 grudnia 2018r. młodzież naszego liceum wraz z ks. Prefektem Radosławem Piotrowskim wzięła udział w kolejnej audycji z cyklu "Drogami młodości" na antenie Katolickiego Radia Podlasie. Temat audycji brzmiał "Młodzi w Kościele - rozważania posynodalne".

Zachęcamy do odsłuchania audycji:

radiointernetA-150x150

Pod Twoją obronę…

        Noc z 26 na 27 listopada br. była dla naszych maturzystów wyjątkowa. Uczniowie klas trzecich spędzili ją wraz ze swoimi wychowawcami w klasztorze na Jasnej Górze. Był czas na zwiedzanie klasztoru wraz z poznaniem wyjątkowej historii tego miejsca. Był czas do własnej dyspozycji zarówno w klasztorze jak i poza jego murami. Najważniejszym momentem pobytu na Jasnogórskim Szczycie był czas czuwania, które rozpoczęło się o 21 wspólnie odśpiewanym Apelem Jasnogórskim transmitowanym przez telewizję Trwam. Po nim młodzież naszego liceum wysłuchała konferencji pt. „Wybory młodzieńczego życia”, którą wygłosił ks. Mariusz Zaniewicz pracujący na co dzień w Kurii diecezjalnej, ale od początku kapłaństwa bardzo związany z młodzieżą. Po konferencji był czas adoracji Najświętszego Sakramentu. Ta chwila wypełniona była rozważaniami, które prowadził nasz ks. prefekt, spowiedzią świętą dla tych, którzy mieli takie pragnienie, oraz wspólnym śpiewem animowanym przez grupę uczniów na czele z Olą, Żanetą, Łukaszem i Gabrysiem.

czuwanie2018

Czytaj więcej: Pod Twoją obronę…

"Drogami młodości" - IX i X Przykazanie Dekalogu

W piątek 16 listopada 2018r. na antenie Katolickiego Radia Podlasie w audycji z cyklu "Drogami młodości" uczniowie I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego wraz z ks. Prefektem Radosławem Piotrowskim rozmawiali na temat Dziewiątego i Dziesiątego przykazania Dekalogu.

Zachęcamy do odsłuchania audycji:

radiointernetA-150x150

Rekolekcje weekendowe w Loretto 2 – 4 listopada 2018r.

Podczas długiego weekendu, w dniach 2-4 listopada, uczniowie wzięli udział w rekolekcjach weekendowych w Loretto. Miejsce to wyznaczył sam bł. ks. Ignacy Kłopotowski, który jednocześnie był założycielem zgromadzenia sióstr Loretanek.

W piątek wyruszyliśmy spod kościoła pw. Ducha Świętego, by za niecałe dwie godziny znaleźć się na miejscu. Siostry przyjęły nas bardzo ciepło. Nie wszystkim dopisywało zdrowie, lecz to nie przeszkodziło nam w świetnej zabawie jak i w chwaleniu naszego Ojca i Matki ile sił w płucach! Nasze rekolekcje rozpoczęliśmy wieczorną adoracją Najświętszego Sakramentu. Przy akompaniamencie gitary i śpiewie wielbiliśmy, przepraszaliśmy, dziękowaliśmy i prosiliśmy. Był to idealny moment do wyciszenia i  refleksji.

IMG 20181104 111504

Czytaj więcej: Rekolekcje weekendowe w Loretto 2 – 4 listopada 2018r.

Nowi członkowie SKŻR

IMG 6875-5

Miło nam poinformować, że do grona Szkolnego Koła Żywego Różańca dołączyły kolejne osoby. Są to uczniowie klas pierwszych, którzy zdecydowali się na podjęcie obowiązku codziennej modlitwy różańcowej, przez co będą formować siebie, a także omadlać ważne sprawy szkolne, jak również życiowe swoje i swoich kolegów ze szkoły. Obrzęd przyjęcia i błogosławieństwa, a także wręczenia legitymacji członkowskich odbył sie podczas czwartkowej mszy szkolnej w katedrze siedleckiej.  Cieszymy się z obecności w gronie SKŻR tak licznej grupy pierwszoklasistów którym życzymy wytrwałości i jak największych owoców swojej modlitwy.

Czytaj więcej: Nowi członkowie SKŻR