Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

Czuwanie Maturzystów

W czwartek 28 października 2021 roku uczniowie klas trzecich, którzy w tym roku szkolnym będą zdawać egzamin dojrzałości, wraz ze swoimi wychowawcami i księżmi prefektami, wzięli udział w nocnym czuwaniu na Jasnej Górze.

 

Swoją wizytę w sanktuarium maturzyści rozpoczęli od zwiedzania klasztoru, zapoznania się z historią tego miejsca oraz historią Cudownego Obrazu Matki Bożej. Uczniowie wzięli udział w Apelu Jasnogórskim po którym nastąpiło modlitewne czuwanie. W plan spotkania wprowadził uczestników ks. Przemysław Świderski, następnie konferencję na temat rozeznawania i dojrzałości wygłosił o. Marcin Ciechanowski - paulin, na co dzień posługujący jako egzorcysta. Kolejnym punktem spotkania była Adoracja Najświętszego Sakramentu którą poprowadził ks. Sebastian Bisek. Nie zabrakło również czasu na przeżycie sakramentu pokuty i pojednania. Punktem kulminacyjnym czuwania była sprawowana o północy Eucharystia, podczas której homilię wygłosił ks. Radosław Piotrowski. Na zakończenie Mszy św. przedstawiciele uczniów dokonali Aktu Zawierzenia Matce Bożej. Po zakończonym czuwaniu zmęczeni ale szczęśliwi uczniowie bezpiecznie wrócili do Siedlec.

Teraz przed nimi czas wytężonej pracy, której jak wierzymy sam Bóg chce błogosławić.