Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Msze Święte w intencji Maturzystów

Zapraszamy Maturzystów i Rodziców

na Msze Święte, które będą celebrowane

w dniach 4-5-6 maja 2016r. (środa-czwartek-piątek)

o godz. 8:00 w katedrze siedleckiej

Wyłoniono laureatów etapu diecezjalnego XX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

IMG 20160426 094433

Zakończył się etap diecezjalny XX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. W siedzibie Caritas Diecezji Siedleckiej 26 kwietnia rywalizowało około 120 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs składał się z dwóch części pisemnej i ustnej. I Katolickie Liceum Ogólnoszksztłcące w Siedlcach reprezentowało trzech uczniów: Klaudia Sawczuk, Wiktoria Oleksiuk i Karol Młynarczyk.

Czytaj więcej: Wyłoniono laureatów etapu diecezjalnego XX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

Dzień Skupienia Maturzystów

dzien skupienia maturzystow 20168

22 kwietnia 2016 r. maturzyści zgromadzili się w kaplicy bursy św. Stanisława Kostki w Siedlcach aby wziąć udział w czuwaniu. Uczniowie przybyli by prosić Boga i Jego Matkę o wstawiennictwo na maturze oraz o dobre wybory w dorosłym życiu dotyczące studiów, pracy czy życiowego powołania. Skupienie rozpoczęło się od konferencji wygłoszonej przez księdza prefekta Artura Zbańskiego. Następnie uczniowie trwali na adoracji Najświętszego Sakramentu, oraz wzięli udział w nabożeństwie odprawianego w Kościele katolickim w okresie wielkanocnym jakim jest "Droga Światła". Maturzyści mieli też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Czuwanie zakończyła celebracja Eucharystii sprawowana w intenji uczniów.

Czytaj więcej: Dzień Skupienia Maturzystów

Rekolekcje w Nurcu

DSC00890

W dniach 16-17 marca 2016r. klasa II B pod opieką Pani dyrektor Jolanty Łopuskiej i ks. Artura Zbańskiego przeżywała dni skupienia mające na celu przygotowanie do owocnego przeżycia święta Zmartwychwstania Pańskiego. W Drohiczynie zwiedziliśmy Katedrę Trójcy Przenajświętszej, lokalne kościoły i Górę Zamkową. W Nurcu, w Domu Zakonnym Zgromadzenia Sióstr Urszulanek konferencji wygłoszonej przez ks. Tomasza Szmurło z Diecezji Drohiczyńskiej, mieliśmy również możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi. Centralnym punktem była Eucharystia. Przed wyjazdem wszyscy wspólnie udaliśmy się na Drogę Krzyżową. Rekolekcje te były doskonałą okazją do naszego wzrostu duchowego.

Tekst: Agnieszka Zdanowska i Angelika Izdebska

Wizyta I KLO w Łosicach

CAM02979

W niedzielę 17 kwietnia 2016 r. społeczność I KLO im. Świętej Rodziny w Siedlcach na zaroszenie księdza proboszcza ks. kan. Sławomira Kapitana gościła w parafii św. Zygmunta w Łosicach. Celem wizyty nie była tylko promocja naszego liceum ale w ogóle szkoły katolickiej. Ks. Dyrektor ks. Jacek Świątek wygłosił homilię, ks. Prefekt Artur Zbański wraz z młodzieżą przygotował oprawę liturgiczno-muzyczną. Wszyscy parafianie mieli okazję po każdej Mszy św. porozmawiać z nauczycielami, rodzicami i uczniami naszego liceum. Serdecznie wszystkim nauczycielom, rodzicom i uczniom dziękujemy za przygotowanie tego szczególnego dnia i poświęcony czas.

Czytaj więcej: Wizyta I KLO w Łosicach