Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

95. ROCZNICA URODZIN ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

IMG 5910

18. maja 2015r. nasza społeczność szkolna świętowała 95. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Wpisuje się ona w program formacyjny szkoły, który brzmi „Podjąć dziedzictwo św. Jana Pawła II". Z tej okazji młodzież z I Katolickiego Liceum im. Świętej Rodziny w Siedlcach pod kierunkiem ks. Prefekta Artura Zbańskiego przygotowała uroczystą akademię ku czci Papieża Polaka. W jej ramach została przedstawiona inscenizacja pt. „Nawigacja” pokazująca prawdę, że człowiek może osiągnąć świętość tylko wtedy, kiedy w swoim życiu będzie kierował się Słowem Bożym. Dzisiejsze spotkanie było swego rodzaju przygotowaniem do pielgrzymki do Wadowic, którą cała szkoła odbędzie w czerwcu br.

 

embed video plugin powered by Union Development

Czytaj więcej: 95. ROCZNICA URODZIN ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

Podsumowanie "Jałmużny Wielkopostnej 2015"

Skarbonka1

Dziękujemy Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom oraz Uczniom naszego liceum za włączenie się w "Jałmużnę Wielkopostną 2015".

Zebrane pieniądze zostały przekazane do Caritas Diecezji Siedleckiej na dofinansowanie dwóch jadłodajni prowadzonych przez Caritas w Siedlcach i Białej Podlaskiej.

Rekolekcje wielkopostne w I KLO

W dniach 31 marca i 1 kwietnia wspólnota szkolna I KLO im. Świętej Rodziny w Siedlcach uczestniczyła w rekolekcjach wielkopostnych.  Pierwszego dnia pedagodzy i uczniowie uczestniczyli w Drodze Krzyżowej w siedleckiej katedrze. Nabożeństwu przewodniczył prefekt szkoły, ks. Artur Zbański, a nauczyciele i uczniowie prowadzili rozważania poszczególnych stacji Męki Pańskiej. Modlitewne skupienie towarzyszące wszystkim uczestnikom było pierwszym krokiem do przeżycia drugiego dnia wielkopostnych ćwiczeń duchowych. W sali wielofunkcyjnej  I KLO odbywały się one pod kierownictwem ks. Sławomira Arseniuka, duszpasterza środowisk młodzieżowych naszej diecezji z towarzyszeniem założonej przez niego grupy ewangelizacyjnej. Młodzież szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, a nawet kilkoro dzieci ze szkól podstawowych towarzyszyło księdzu rekolekcjoniście w rozważaniach nad istotą naszej wiary dziś, we współczesnym świecie konsumpcjonizmu, pozornych wartości, pozornej wolności i ogromnego zagubienia człowieka. Ksiądz rekolekcjonista przekonywał, że człowiek zawsze jest taki sam, pogański urzędnik z przeczytanego fragmentu Dziejów Apostolskich, który pod wpływem opowiedzianej przez Filipa ewangelii o Jezusie przyjął chrzest w przydrożnej sadzawce – jest w istocie człowiekiem współczesnym, który może zmienić swoje życie, jeśli spotka Jezusa. Młodzież z grupy ewangelizacyjnej wykonała pantomimę, a także kilka piosenek religijnych własnej kompozycji wyrażających emocje młodego człowieka poszukującego żywej wiary i odnajdującego  ją również w relacji z innymi ludźmi.

Rekolekcje zakończyła Msza Święta w sanktuarium św. Józefa celebrowana przez ks. Artura  Zbańskiego. Homilię wygłosił ks. Sławomir Arseniuk.

Radosnego Alleluja!

Barbara Taras

banerskupienie 2015

Życzenia Wielkanocne

„Zmartwychwstanie Chrystusa nie jest owocem spekulacji czy jakiegośzyczenia2015 doświadczenia mistycznego: jest to wydarzenie, które z pewnością wykracza poza historię, ale które dokonuje się w dokładnej chwili dziejowej i pozostawia w niej niezmywalną pieczęć. Światło, które oślepiło straże, czuwające przy grobie Jezusa, przeniknęło czas i przestrzeń. Jest to światło odmienne, boskie, które rozerwało ciemności śmierci i wprowadziło na świat blask Boga, blask Prawdy i Dobra. Tak jak promienie słońca na wiosnę sprawiają, że wyrastają i otwierają się pąki na gałęziach drzew, podobnie promieniowanie, bijące od Zmartwychwstania Chrystusa nadaje siłę i znaczenie wszelkiej nadziei ludzkiej, wszelkiemu oczekiwaniu, pragnieniu i planowi. Dlatego cały wszechświat raduje się dziś, włączony w wiosnę ludzkości, która staje się wyrazicielką niemego hymnu chwały stworzenia.”

Benedykt XVI

Orędzie Wielkanocne 2011

Na nadchodzące święte dni Triduum Paschalnego oraz uroczystość Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa cała społeczność I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny w Siedlcach życzy radości i dobra oraz wskrzeszenia nadziei na zmartwychwstanie. Niech wiosna ludzkości, zapoczątkowana przy pustym grobie Nazarejczyka, nieustannie wybucha w naszych sercach, rozkwitając wiarą i miłością, obejmując światłem wieczności ciemne krzyże naszej codzienności.

Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!

W imieniu Dyrekcji, Profesorów, Pracowników, Uczniów i Rodziców

ks. Jacek Wł. Świątek

dyrektor I KLO w Siedlcach

Program Wielkopostnego Dnia Skupienia

1 kwietnia 2015 r. (środa)

Sala wielofunkcyjna

9.00 - Zawiązanie wspólnoty

9.15 - Konferencja, Drama, Modlitwa uwielbienia

11.00 - Msza Święta (Kościół św. Józefa)

12.00 - Zakończenie dnia skupienia

Ćwiczenia duchowe poprowadzi grupa ewangelizacyjna pod kierunkiem ks. Sławomira Arseniuka

 

13.00 - Spotkanie wielkanocne pracowników KLO w Siedlcach (Budynek KLO)