Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Życzenia świąteczne 2023

zmartwychwstanie-jezusa-komentarze-liturgiczny-622x387„Pierwszy dzień tygodnia był dniem, w którym Jezus ukazał się swoim jako Zmartwychwstały. W tym spotkaniu było w istocie coś wstrząsającego. Świat się zmienił. Ten, który umarł, żył życiem, któremu nie zagrażała już żadna śmierć. Został zapoczątkowany nowy rodzaj życia, nowy wymiar stworzenia. Pierwszy dzień, zgodnie z opowiadaniem Księgi Rodzaju, jest dniem, w którym rozpoczyna się stwarzanie. Teraz stał się on w nowy sposób dniem stworzenia, stał się dniem nowego stworzenia. Świętujemy pierwszy dzień. W ten sposób czcimy Boga Stwórcę i Jego stworzenie. Tak, wierzę w Boga, Stwórcę nieba i ziemi. I sławimy Boga, który stał się człowiekiem, cierpiał, umarł i został pogrzebany, i zmartwychwstał. Świętujemy ostateczne zwycięstwo Stwórcy i Jego stworzenia. Świętujemy ten dzień jako początek i zarazem jako kres naszego życia. Świętujemy go, ponieważ teraz, dzięki Zmartwychwstałemu, w definitywny sposób okazuje się, że rozum jest silniejszy od tego, co nierozumne, prawda jest silniejsza od kłamstwa, miłość jest silniejsza od śmierci. Świętujemy pierwszy dzień, ponieważ wiemy, że mroczna smuga, która przenika stworzenie, nie pozostaje na zawsze. Świętujemy go, ponieważ wiemy, że teraz ostatecznie okazuje się prawdziwe to, co zostało powiedziane na końcu opowiadania o stworzeniu: «Bóg widział, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre» (Rdz 1, 31).”

Benedykt XVI

Wigilia Paschalna 2011

 

Z radością pochylamy głowę przed naszym Panem, Stwórcą i Odkupicielem, bo w tajemnicy Zmartwychwstania Jezusa odnajdujemy Jego miłość, której nawet ludzkich grzech nie jest w stanie zmienić ani zniechęcić. Bóg wyniósł człowieka do tak wielkiej godności, że człowiek wreszcie może i musi uwierzyć w siebie, gdyż nie własną mocą lub siłą dokonuje dzieł wielkich, ale mocą i siłą samego Boga.

W te radosne Święta Zmartwychwstania Pana naszego Jezusa Chrystusa w imieniu całej rodziny I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny w Siedlcach, które świętuje 100-lecie powstania i 25-lecie odrodzenia, życzę nam wszystkim tej nadziei i siły z niej płynącej, dzięki której nic dla wierzących nie jest niemożliwe w Bogu.

Wesołego Alleluja!

ks. Jacek Wł. Świątek

 podpisdyr

 

       dyrektor I KLO w Siedlcach