Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

‘Katolik’ na pielgrzymkowych drogach

Zachęceni sukcesem czerwcowego wypadu w góry, uczniowie I Katolickiego Liceum im. Świętej Rodziny w Siedlcach podjęli kolejne, jeszcze ambitniejsze wyzwanie wakacyjne. Pod wodzą niezmożonego Prefekta Szkoły Ks. Radosława Piotrowskiego wyruszyliśmy na 37 Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Grupa nr 3 - Św. Stanisława, w której szliśmy, z różnych względów, nie pielgrzymowała od trzech lat. Osoby współtworzące słynną ‘Trójkę’ dołączały się w latach ubiegłych do innych grup pielgrzymkowych. W tym roku, dzięki staraniom kapłanów z parafii Ducha Świętego i Św. Jana Pawła II, m.in. księdza Radosława Piotrowskiego, ks. Sebastiana Biska, ks. Proboszcza Janusza Wolskiego, ks. Proboszcza Jarosława Oponowicza ’Trójka’ została reaktywowana. Przewodnikiem grupy został ks. Radosław Piotrowski, który energicznie spiął wszystkie wymagania organizacyjne. Spośród grupy z I KLO, liczącej 10 osób, przeważająca większość szła w pielgrzymce do Częstochowy po raz pierwszy.

pielp2017

Czytaj więcej: ‘Katolik’ na pielgrzymkowych drogach

Katolik "zszedł z kanapy" Jerycho Młodych 2017

 19143194 1618428661524198 5932671752985804571 o

W tym roku Jerycho Młodych w Pratulinie miało wyjątkowa oprawę. Po pierwsze odbywało się inaczej niż zwykle, a więc w nocy. Po drugie, tematem przewodnim były objawienia fatimskie, których 100 rocznice obchodzimy w tym roku. Wyjątkowość tego wydarzenia postanowiliśmy uczcić i my. Pojechaliśmy na spotkanie młodych w Pratulinie inaczej niż zwykle, bo rowerami. Wypełniliśmy w ten sposób prośbę papieża Franciszka wypowiedzianą do młodych w Krakowie podczas ŚDM-u, aby „młodzi zeszli z kanapy”.

Czytaj więcej: Katolik "zszedł z kanapy" Jerycho Młodych 2017

Spotkanie Młodych LEDNICA 2000

zzz

3 czerwca 2017 na polach Lednickich po raz kolejny zgromadziła się polska młodzież, aby w miejscu chrztu Polski wspólną modlitwą, tańcem i śpiewem uwielbiać Pana Boga. Hasłem tegorocznego spotkania były słowa „Idź i kochaj”. Wśród 80 tysięcy uczestników, byliśmy również i my. Grupa 50 osób z naszej szkoły pod opieką ks. prefekta Radosława Piotrowskiego, pani Agnieszki Strzeżysz i pana Cezarego Wielgórskiego tego dnia wzięła aktywny udział w spotkaniu wspólnoty Lednica 2000. Było dane nam uczestniczyć we wspólnej modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia i pochylać się nad postaciami Zacheusza i Maryi. Przeżyliśmy również wspólną Eucharystie podczas której homilię wygłosił ks. bp. Grzegorz Ryś. Duszpasterz młodzieży podkreślał konieczność otwarcia się młodego człowieka na obecność i działanie Ducha Św., który może nadać smak naszemu życiu.
Na zakończenie spotkania uczestniczyliśmy w adoracji Najświętszego Sakramentu na polach Lednickich, podczas którego otwieraliśmy się na dary Ducha Św. i wysłuchaliśmy przesłania Ojca św. Franciszka do młodych. Spotkanie zakończyliśmy o północy.

Chcąc podsumować czuwanie na Lednicy w tym roku, należy posłużyć się słowami tegorocznego hymnu spotkania lednickiego: „Wstań z kanapy, buty włóż i otwórz drzwi. To najlepsze co możesz zrobić dziś, więc; Idź i kochaj, idź i kochaj. Zanieś swoją miłość aż na koniec świata. Może wtedy dotrzesz do swojego brat. Idź i kochaj, idź i kochaj”.

Mamy nadzieję, że tej miłości nie zabraknie Nam przez cały rok, aż do kolejnej Lednicy.

 

embed video plugin powered by Union Development

Pielgrzymka I KLO z okazji 1050 – lecia Chrztu Polski

POZNAŃ - GNIEZNO - BISKUPIN

1 - 3 CZERWCA 2017

Pielgrzymka I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Siedlcach z okazji 1050 – lecia Chrztu Polski

18891709 1466852650036479 3228900548935050554 o

Pierwszy dzień naszej pielgrzymki rozpoczęliśmy Mszą Świętą o godz. 5.30 w katedrze siedleckiej. Następnie trzema autokarami i busem wyjechaliśmy spod szkoły i udaliśmy się w stronę Poznania. Tam wraz z przewodnikami zwiedzaliśmy miasto w 3 grupach. W programie był m.in.: Stary Rynek z renesansowym Ratuszem i "koziołkami poznańskimi", Ostrów Tumski - najstarsza część miasta, Bazylika Archikatedralna św. Piotra i św. Pawła z grobami pierwszych władców Polski i Ostrów Lednicki, gdzie promem przepłynęliśmy na wyspę do dawnego grodu Mieszka I i Bolesława Chrobrego, aby zwiedzić skansen. Wieczorem nastąpiło zakwaterowanie w ośrodkach wypoczynkowych, obiadokolacja i integracja przy ognisku.

Drugiego dnia po śniadaniu pojechaliśmy do Gniezna na spotkanie z Prymasem Polski Abp Wojciechem Polakiem oraz uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w Bazylice Wniebowzięcia NMP. Był to punkt centralny naszej Pielgrzymki. Po Mszy Świętej nastąpiło zwiedzanie Katedry. Mieliśmy okazję zobaczyć sławne Drzwi Gnieźnieńskie ze scenami z życia świętego Wojciecha. Potem nastąpiła chwila odpoczynku i mogliśmy zjeść lody, które wszystkim uczniom i profesorom zakupił Dyrektor I KLO, ks. Jacek Świątek. Wieczorem przybyliśmy do obiektów noclegowych i zjedliśmy obiadokolację.

Czytaj więcej: Pielgrzymka I KLO z okazji 1050 – lecia Chrztu Polski

Ks. Jakub Bartczak w naszej szkole

W poniedziałek 22 maja gościliśmy w naszej szkole ks. Jakuba Bartczaka, jedynego księdza wśród raperów i najlepszego rapera wśród księży. Ks. Jakub znany jest ze swoich kawałków rapowych m.in. „Po prostu wierzę” czy „Wolność”. Spotkanie dobyło się w dwóch grupach rocznikowych. Na początku ks. Jakub opowiadał o swoim życiu, kapłaństwie i hobby jakim niewątpliwie jest hip-hop. Później odpowiadał na pytania naszej młodzieży, a na koniec zaśpiewał kilka swoich kawałków. Ks. Jakub zachęcił młodych do włączenia się w jego występ. Na odzew nie trzeba było długo czekać. Jeden z naszych uczniów Jacek Głuski wszedł na scenę i zaczął towarzyszyć ks. Jakubowi rapując swoje kawałki. I tak oto w naszym liceum odbył sie pierwszy w historii koncert rapowy, w którym obok doświadczonego i uznanego przynajmniej w kraju rapera ks. Jakuba, wystąpił po raz pierwszy na scenie Jacek, któremu życzymy jak największych sukcesów na wielkiej scenie.

Trzeba przyznać, że spotkanie z ks. Jakubem Bartczakiem było bardzo dobre. Jak dziś ewangelizować wśród młodzieży nie mówiąc ich językiem…???

raper