Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy wystrój świetlicy

20150310 153714

 

 

Most przedstawiony na zdjęciu to wbrew pozorom nie jest Brooklyn Bridge, to inna z przepraw Nowego Jorku. Zdjęcie przedstawia Queenboro Bridge, znany też jako 59th Street Bridge, łączy Manhattan z Long Island nad East River. Kilka lat temu jego nazwa została oficjalnie zmieniona na Ed Koch Queenboro Bridge na cześć burmistrza z lat 70tych Eda Kocha. Długość mostu wynosi 1135m, prześwit to 40m. Został zbudowany w 1909r.

 

 

 

Queensboro Bridge from Manhattan side

 

Zdjęcia mostu zostały użyte w kilku filmach, związana jest z nim bardzo prosta i sympatyczna piosenka Simona i Garfunkela pod tytułem The 59th Street Bridge Song (Feeling Groovy) o radości z życia:

 

Slow down, you move too fast
You got to make the morning last
Just kicking down the cobblestones
Looking for fun and feelin’ groovy

Hello, lamppost, what’cha knowin’?
I’ve come to watch your flowers growin’
Ain’t’cha got no rhymes for me?
Doot-in doo-doo, feelin’ groovy


 I got no deeds to do
No promises to keep
I’m dappled and drowsy and ready to sleep
Let the morning time drop all its petals on me
Life, I love you
All is groovy

 

Nie spiesz się! Slow down, you move to fast

groovy - kapitalnie, świetnie

dappled - w obłokach

drowsy - śpiący

petals - płatki

Life , I love you! - I oto chodzi!

 

Dziękujemy Panu Krzysiowi za przyklejenie fototapety. Wszyscy śledziliśmy postępy prac. Na każdej przerwie gromadził się tłum ciekawskich i udzielających niezbędnych rad. Niektórzy wręcz rwali się do pomocy, niestety dzwonek na lekcje studził emocje, a Pan Krzysio mógł odetchnąć z ulgą i spokojnie pracować dalej. Kibicowaliśmy mu od 8.00 do 15.30, bo tyle trwał montaż!

 

 

20150310 084144

 

20150310 134549

 

 

20150310 153700