Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

15 - lecie I KLO

 
Obchody 15-lecia I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego
 
     W  dniu  28 września 2013 roku obchodziliśmy uroczystość 15-lecie istnienia I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Rodziny w Siedlcach. Uroczystość odbyła się w Auli im. Ks. Infułata dra Karola Dębińskiego. Część oficjalną poprowadzili p. mgr Agnieszka Wierzbicka i p. mgr Cezary Wielgórski. Powitali Dyrekcję Szkoły, Profesorów i Wychowawców, zarówno obecnie pracujących, jak i tych, którzy pracowali w liceum w minionych latach oraz licznie zgromadzonych  absolwentów.
     Następnie głos zabrał Ks. Dyrektor mgr lic.  Jacek Świątek, który skierował słowa uznania, podziękowania oraz serdeczne życzenia do zebranych. Głos zabrali także goście: pierwsza psycholog i pedagog szkoły p. mgr  Halina Żuk oraz zaproszeni nauczyciele, którzy już nie pracują  w naszym liceum, ale byli związani ze szkołą od początków jej istnienia:       p. mgr Jerzy Rokita, p. mgr  Kazimiera Wilczewska, p. mgr Michał Żuk, p. mgr Krzysztof Boruta. 
     Wiele życzliwych słów zostało wypowiedzianych przez obecną kadrę Profesorów: p. Dyrektor dr  Jolantę Łopuską, p. dr Barbarę Taras, p. mgr Cezarego Wereszkę, p. mgr  Cezarego Wielgórskiego.
     Na uroczystości nie był obecny ks. dr hab. prof. Jan Zowczak, znakomity organizator liceum i   pierwszy wieloletni dyrektor. Ks. Zowczak skierował do zebranych przemówienie, które zostało odczytane.
Głos zabrali również absolwenci: ks. Błażej Samociuk, Tomasz Marciniuk, Agnieszka Strzeżysz. 
Zaproszeni goście obejrzeli prezentację multimedialną o Liceum Biskupa Podlaskiego założonym w Siedlcach w 1923 r. przez bpa Henryka Przeździeckiego, do tradycji którego nawiązuje nasza szkoła oraz odbyli „sentymentalną podróż” w przeszłość, oglądając wspomnieniowy film o szkole. 
     Po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni do zwiedzania szkoły i obejrzenia specjalnie przygotowanych na tę okoliczność materiałów. Szczególnym powodzeniem wśród zwiedzających cieszyły się stare kroniki szkolne oraz pamiątkowe zdjęcia. Wiele wzruszeń i radości dostarczało przeglądanie kart starych ksiąg szkolnych, oglądanie zdjęć koleżanek i kolegów z klasy, fotografii z wycieczek, odnajdywanie dawnych zdjęć wychowawców.
    Na zakończenie każdy uczestnik spotkania otrzymał jubileuszową pamiątkę – płytę CD ze zdjęciami i nagraniami filmowymi, folder dotyczący wspomnień 90-lecia założenia Liceum Biskupa Podlaskiego, 15-lecia I KLO oraz słodki upominek z cytatem bł. Jana Pawła II i podziękowaniem za przybycie.
 
 
15 lecie klo