Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Świadectwa dojrzałości

Szanowni Maturzyści, Absolwenci,
informuję, iż odbiór świadectw dojrzałości  odbędzie się dnia 6 lipca (czwartek) 2023r. o godz. 15:00 w auli im. ks. Karola Dębińskiego.

ks. Jacek Wł. Świątek
Dyrektor Szkoły

Jubileuszowy Przegląd Piosenki Chrześcijańskiej

Zapraszamy do udziału w Jubileuszowym Przeglądzie Piosenki Chrześcijańskiej organizowanym przez naszą szkołę w ramach obchodów 100-lecia istnienia. Wydarzenie ma charakter konkursu, w którym mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadpodstawowych. Do udziału w przeglądzie zapraszamy zarówno solistów jak i całe zespoły. Przegląd odbędzie się 5 czerwca w godzinach 10 – 13 w Sali widowiskowej „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach, ul. Henryka Sienkiewicza 63. Dla zwycięzcy przewidziana jest nagroda w wysokości 500 zł. Zgłoszenia prosimy przesyłać drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 31 maja br.

jubileuszowy_6.png

Regulamin konkursu oraz karty zgłoszenia dostępne są w załącznikach.

 

 

Konkurs literacki Bo rodzina jest najwyższym dobrem człowieka rozstrzygnięty!

Miło nam poinformować, że 13 kwietnia 2023 roku komisja konkursowa w składzie:

  • dr hab. prof. uczelni, Roman Bobryk, teoretyk literatury z Instytutu Językoznawstwa i Literaturoznawstwa Uniwersytetu Przyrodniczo- Humanistycznego w Siedlcach

oraz

  • dr Barbara Taras, językoznawca

po przeanalizowaniu prac przygotowanych przez uczniów siedleckich szkół ponadpodstawowych na Konkurs Literacki Bo rodzina jest najwyższą wartością człowieka… zorganizowany w ramach Międzyszkolnego Projektu Edukacyjnego O znaczeniu rodziny w życiu człowieka realizowanego w Jubileuszowym Roku 100-lecia powstania i 25-lecia odrodzenia I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Siedlcach, podjęła decyzję o przyznaniu następujących nagród/ wyróżnień:

 

I miejsce – Magdalena Tymińska, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Siedlcach za opowiadanie „Oczy koloru nieba”;

II miejsce – Julia Wysokińska, I Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Siedlcach za opowiadanie „Bo rodzina jest najwyższym dobrem człowieka”;

III miejsce – Małgorzata Złoch, I Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Siedlcach za opowiadanie „Niewinny pocałunek”.

Wyróżnienie – Kinga Cielemęcka, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Siedlcach za wiersz „Wiosna” [„Rodzina to najwspanialszy skarb”].

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za przygotowanie interesujących prac. Poziom był bardzo wyrównany.

Gratulujemy wyróżnionym!

Wszystkich uczestników oraz ich opiekunów zapraszamy na konferencję podsumowującą projekt 25 kwietnia 2023 roku. Szczegółowe informacje już wkrótce

Organizatorzy

 

Koncert laureatów III Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Moje Betlejem" wykonaniu Gabrysi i Kuby

Nasi Uczniowie, Gabriela Woźnica i Jakub Soszyński zajęli III miesjce w organizowanym przez MOK w Siedlcach Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Moje Betlejem 2023". Opiekę nad uczniami sprawowała pani prof. Magdalena Ostas. Duet wykonał pochodzącą z 19 wieku kolędę "Mizerna cicha". Koncert laureatów odbędzie się już w środę 11 stycznia o godzinie 17.OO w sali Podlasie MOK w Siedlcach. Zapraszamy!

680c5d7e47b658a542a28e81d743834cbcc87191

 

 

Nowy numer gazetki szkolnej

Po rocznej przerwie wywołanej pandemią oddajemy Wam nowy numer gazetki szkolnej "Nasz Głos". Zachęcamy do lektury pisma. Znajdziemy w nim kilka artykułów opisujących wydarzenia z życia naszej szkoły. Poznamy pasje niektórych z Was. Obejrzymy piękne rysunki i zdjęcia. Będziemy mogli zmierzyć się z zadaniami konkursowymi. Zachęcamy równiez do pracy w redagowaniu gazetki. Nad wszystkim czuwa pani prof. Magdalena Ostas w bibliotece szkolnej.

                                                                                                          Życzymy miłej lektury!

1

Podkategorie