Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Infromacja dla uczniów i ich rodziców w związku z zawieszeniem zajęć dydaktycznych

Drodzy Uczniowie i Rodzice!

Decyzją rządu zajęcia dydaktyczne w naszej szkole zostały zawieszone do 25 marca (środa) 2020 włącznie. Uczniowie przychodzą na zajęcia do szkoły w czwartek, 26 marca 2020, zgodnie z obowiązującym planem zajęć. Z informacji, które docierają do szkoły, dowiedzieć się można, iż czas zawieszenia zajęć dydaktycznych może ulec wydłużeniu, jeśli nastąpią jakieś nieprzewidziane wydarzenia. Jednak na dzień dzisiejszy zawieszenie zajęć obowiązuje do 25.03.2020. O ewentualnych zmianach będę informował za pośrednictwem naszej strony internetowej oraz w systemie Librus.

Okres zawieszenia zajęć należy traktować jak czas kwarantanny, to znaczy okres, w którym należy powstrzymać się od udziału w zgromadzenia ludności, rozrywkach masowych oraz spędzania czasu poza domem np. w centrach handlowych. Wynika to z konieczności powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa wśród ludności. Dlatego proszę wszystkich uczniów o zaniechanie działań związanych z wymienionymi wyżej zachowaniami.

Czas ten można i należy poświęcić rozwinięciu i utrwaleniu wiedzy. Nasi Profesorowie będą w kontakcie w uczniami, przesyłając im materiały za pomocą systemu Librus i w wykorzystaniem Platformy Edukacyjnej. Aby zalogować się na platformę należy wykonać następujące czynności:

  1. w systemie Librus w Menu górnym należy wybrać e-Nauczanie
  2. po podaniu adresu e-mail należy kliknąć „Przejdź do serwisu e-Nauczanie”

Wykonywane przez uczniów zadania i zalecenia nauczycieli będą stanowić podstawę do dokonywania ocen.

Na koniec pragnę gorąco wszystkich prosić o zachowanie spokoju i nie wpadanie w panikę. Zachowania niektórych naszych obywateli, zwłaszcza w dokonywaniu zakupów, wskazują na całkowitą ignorancję w sprawie epidemii i podążanie za plotkami oraz niesprawdzonymi informacjami. Wykonywanie zaleceń służb sanitarnych oraz podporządkowanie się zasadom kwarantannowym stanowi wystarczającą barierę przez infekcją. Proszę jednocześnie wszystkich o gorącą modlitwę w intencji naszego kraju.

Pozdrawiam

ks. Jacek Wł. Świątek

dyrektor I KLO w Siedlcach