Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jesteśmy w etapie regionalnym 47 Olimpiady Biologicznej

Dnia 7 października 2017 r. odbył się etap szkolny 47 Olimpiady Biologicznej. Organizatorem olimpiady jest Komitet Główny Olimpiady Biologicznej przy Zarządzie Głównym Polskiego Towarzystwa Przyrodników im. Kopernika w Warszawie (www.olimpbiol.uw.edu.pl     Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ).

 

Arkusz z zadaniami zawierał 22 strony i składał się z 45 zadań. Czas pisania pracy wyniósł 90 minut a maksymalna liczba punktów do uzyskania – 45.Zakres wiedzy i umiejętności wymaganych podczas zawodów określa podstawa programowa przedmiotu biologia dla IV etapu edukacyjnego – ponadgimnazjalnego na poziomie rozszerzonym. Podobnie jak na egzaminie maturalnym Uczestnika obowiązuje także zakres wiedzy i umiejętności z III etapu edukacyjnego – gimnazjalnego oraz poziomu podstawowego IV etapu edukacyjnego. Głównym celem jest sprawdzenie umiejętności złożonych, na przykład analizy tekstu, wykresu lub schematu, umiejętność planowania doświadczeń i wnioskowania na podstawie uzyskanych wyników, wykorzystywania wiedzy do rozwiązywania problemów itp.

Do następnego etapu regionalnego zakwalifikował się uczeń klasy III d- Karol Młynarczyk. Karol aktualnie wykonuje pracę badawczą, która jest warunkiem koniecznym przystąpienia do zawodów regionalnych.

Zawody regionalne odbędą się 20 stycznia 2018 r. na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Trzymamy mocno kciuki !!!

Opiekunem naukowym Karola Młynarczyka jest dr hab. Beata Jakubik.