Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Najlepsza drużyna w Siedlcach w piłce siatkowej

Reprezentacja dziewcząt I KLO w Siedlcach w roku szkolnym 2019/2020 wzięła udział w Międzypowiatowej Licealiadzie w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Od listopada do marca nasza reprezentacja rozegrała kilka turniejów m.in. w Siedlcach, Sobolewie, Mińsku Mazowieckim, Węgrowie awansując do kolejnych rund. Nasze uczennice osiągnęły ogromny sukces awansując w lutym do półfinału, a w marcu aż do finału wygrywając z II LO Siedlce. Jako najlepsza i jedyna drużyna z Siedlec miała zagrać w finale, ale póki co plany popsuł koronawirus. Wierzę, że wygrałyby ten finał, który miał być rozegrany w Węgrowie.

Szkołę reprezentowały w składzie rotacyjnym: Styś Agata, Borkowska Emilia, Kożuchowska Katarzyna, Mąntewka Sandra, Mąntewka Paula, Dziak Iza, Szmidt Emilia, Pieńkowska Oliwia, Ławecka Hanna, Wasilewska Marta, Ciulak Martyna, Chojecka Magdalena, Wysokińska Kamila, Olczak Alicja, Jastrzębska-Pypowska Ida.

Zapraszamy młodzież uprawiającą sport do I KLO w Siedlcach.

A. Krekora

Zobacz prezentację drużyny

 

Zwycięstwo chłopców i drugie miejsce dziewcząt podczas VIII Halowego Turnieju Katolickich Szkół Ponadpodstawowych w Piłce Nożnej

plakat 2020s

 

06.03.2020r. na hali sportowej przy ul. Popiełuszki 8 w Siedlcach został rozegrany VIII Halowy Turniej Katolickich Szkół Ponadpodstawowych w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy. Jak co roku organizatorem turnieju było nasze I KLO w Siedlcach. Do turnieju zgłosiło się 8 zespołów z czterech szkół. Swoje reprezentacje wystawiły; I KLO Siedlce, KLO Garwolin, SLO Sokołów Podlaski, KLO Biała Podlaska. Turniej rozegrano systemem każdy z każdym w dwóch grupach.

Wśród chłopców najlepsi okazali się nasi reprezentanci, którzy nie przegrali żadnego spotkania a w decydującym meczu o 1. miejsce pokonali rówieśników z KLO Garwolin aż 5-0. Wśród dziewcząt zwyciężają Sokołowianki, które wygrały turniej kompletem zwycięstw. Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się nasze dziewczyny, które uległy tylko Sokołowiankom i ostatecznie uplasowały się na drugiej pozycji. Trzecia lokata przypadła zawodniczkom z KLO Garwolin.

Najlepszą zawodniczką turnieju została Karolina Mucha z KLO Garwolin, koronę królowej strzelczyń wywalczyła Eliza Rucińska, która strzeliła aż 8 goli, zaś tytuł najlepszej bramkarki trafił w ręce Karoliny Błońskiej obie z SLO Sokołów Podlaski. MVP turnieju chłopców zostaje Artur Melojan z KLO Garwolin, koronę króla strzelców zdobywa Michał Filipek zdobywca 5 goli reprezentujący nasze liceum, zaś najlepszym bramkarzem Maciej Koper również reprezentant naszej szkoły. Maciej w turnieju nie puszcza żadnej bramki!! Opiekunami naszych zespołów byli; mgr Agnieszka Krekora i mgr Artur Chmielak.

Czytaj więcej: Zwycięstwo chłopców i drugie miejsce dziewcząt podczas VIII Halowego Turnieju Katolickich Szkół...

Mistrzostwa Europy w Podnoszeniu ciężarów i 6. miejsce Martyny Dołęgi

MD4 2

 

 

W dniach 7-14 grudnia 2019r. odbyły się mistrzostwa Europy do lat 15 i 17. Mistrzostwa odbyły się w Izraelu w miejscowości Eilat. W zawodach brała udział nasza uczennica klasy pierwszej Martyna Dołęga zawodniczka siedleckiego klubu WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

 

 

 

 

W rwaniu Martyna uzyskała 75kg po czym zajmowała 4. miejsce, w podrzucie uzyskała 90kg. Ostatecznie Nasza uczennica zajęła 6. miejsce z wynikiem 165kg w dwuboju. Zwycięża Rosjanka. Warto też wspomnieć że od 17 listopada Martyna przygotowywała się na kadrze w COS OPO CETNIEWO, gdzie trwały przygotowania do zawodów. Podnoszenie ciężarów Martyna trenuje od ponad roku pod okiem swojego taty – przypomnijmy (Marcin Dołęga - brązowy medalista olimpijski, trzykrotny mistrz świata i mistrz Europy. Rekordzista Świata). Nietrudno więc się domyśleć, że podnoszenie ciężarów Martyna odziedziczyła w genach :) Martyna jest członkiem kadry narodowej. 

mgr Artur Chmielak

Czytaj więcej: Mistrzostwa Europy w Podnoszeniu ciężarów i 6. miejsce Martyny Dołęgi

Szymon Cydejko z brązowym medalem Mistrzostw Polski!

16 lutego w Toruniu zakończyły się HMP w LA U18 i U20 organizowane przez PZLA. W mistrzostwach tych dla przypomnienia udział wzięła trójka naszych uczniów Julia Księżopolska, Szymon Cydejko i Łukasz Żuk.

cydejko

Najlepszy wynik osiągnął Szymon Cydejko, który startował w kategorii U18 na dystansie 600m. Szymon rozpoczął start na mistrzostwach od wygrania swojego biegu eliminacyjnego, co dawało mu bezpośredni awans do finału a czas, jaki osiągnął 1.23,08 dawał duże szanse na bardzo dobry wynik w finale. W finale Szymon biegnie bardzo mądrze taktycznie i zajmuje trzecie miejsce, co jest jego największym osiągnięciem – gratulujemy.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się także Julia, która awansowała do finału w biegu na dystansie 800m w U20. W finale mimo dzielnej postawy Julia zajmuje 6 miejsce, jako jedna z najmłodszych w stawce, co i tak jest super wynikiem.

O dużym za to pechu może mówić Łukasz, który startował w biegu na 800m w U20. W swoim biegu eliminacyjnym został popchnięty przez innego zawodnika i upadł. Strat na tym poziomie nie dało się już odrobić, co skutkowało brakiem awansu do finału, na który Łukasz liczył i miał realne szanse.

Gratulujemy całej trójce naszych sportowców, życzymy dalszych sukcesów i bicia swoich rekordów.

mgr Artur Chmielak

Czytaj więcej: Szymon Cydejko z brązowym medalem Mistrzostw Polski!

Nasi uczniowie jadą na Mistrzostwa Polski!!!

     PZLA organizuje Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 Toruń 2020, które odbędą się w dniach 14-16 lutego. To ta sama hala, w której 5 dni temu 08.02.2020r. podczas mitingu Coprnicus Cup przy komplecie publiczności padł Rekord Świata w skoku o tyczce 21-letniego Armanda Duplantisa 6.17 m! Kosmiczny wynik! Mag w skoku o tyczce!

     Arena Toruń Hala Sportowo-Widowiskowa na ul. Generała J. Bema będzie gościła najlepszych lekkoatletów w Polsce w kategorii U18 i U20. Wśród tych sportowców znajdzie się trójka naszych uczniów I KLO w Siedlcach. Julia Księżopolska, Szymon Cydejko i Łukasz Żuk powalczą o najwyższe cele w sobotę 15 lutego. Julia na dystansie 800m w kat. U20, Szymon na dystansie 600m w kat. U18 i Łukasz 800m kat. U20. Wspierajmy ich i kibicujmy. Sam udział to wielkie osiągnięcie!

julia księżopolska 1julia księżopolska 1Łukasz Żuk 1

    Na stronie pzla.pl. znajdziemy dokładny program minutowy i link do transmisji internetowej gdzie będziemy mogli obejrzeć zmagania naszych bohaterów J

Start;

Szymon – 12.55, Łukasz – 19.20,   Julia – 19.35

mgr Artur Chmielak