Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Mistrzostwa Europy w Podnoszeniu ciężarów i 6. miejsce Martyny Dołęgi

MD4 2

 

 

W dniach 7-14 grudnia 2019r. odbyły się mistrzostwa Europy do lat 15 i 17. Mistrzostwa odbyły się w Izraelu w miejscowości Eilat. W zawodach brała udział nasza uczennica klasy pierwszej Martyna Dołęga zawodniczka siedleckiego klubu WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

 

 

 

 

W rwaniu Martyna uzyskała 75kg po czym zajmowała 4. miejsce, w podrzucie uzyskała 90kg. Ostatecznie Nasza uczennica zajęła 6. miejsce z wynikiem 165kg w dwuboju. Zwycięża Rosjanka. Warto też wspomnieć że od 17 listopada Martyna przygotowywała się na kadrze w COS OPO CETNIEWO, gdzie trwały przygotowania do zawodów. Podnoszenie ciężarów Martyna trenuje od ponad roku pod okiem swojego taty – przypomnijmy (Marcin Dołęga - brązowy medalista olimpijski, trzykrotny mistrz świata i mistrz Europy. Rekordzista Świata). Nietrudno więc się domyśleć, że podnoszenie ciężarów Martyna odziedziczyła w genach :) Martyna jest członkiem kadry narodowej. 

mgr Artur Chmielak

MD1 2

MD2 1

MD4 1