Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Życiowy sukces ”Siekiery”! Karolina z brązowym medalem Mistrzostw Polski!!!

Kopia Karolina Siekierzycka 1

23 kwietnia 2021 roku w Zamościu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek do lat 20 w Podnoszeniu Ciężarów. Do rywalizacji zgłoszona była Nasza uczennica Karolina Siekierzycka „Siekiera” trenująca pod okiem Marcina Dołęgi w klubie WLKS Nowe Iganie. Karolina w dwuboju uzyskuje wynik 143 kg i zdobywa brązowy medal co jest jej największym osiągnięciem w karierze sportowej. Trzeba też dodać, że 143kg w dwuboju to jej nowy rekord życiowy, super! To już trzeci brązowy medal Karoli na Mistrzostwach Polski. Wcześniej wywalczyła krążki tego koloru w kategorii do lat 15 i 17. Świeżo upieczona medalistka MP bardzo miło wspomina swój występ i dodaje, że najtrudniejszą walkę stoczyła z lekką chorobą ponieważ kilka dni przed występem nie była w pełni dysponowana. Tym bardziej cieszy tak dobry wynik. Potrafiła się w pełni skoncentrować i dać z siebie wszystko, całą moc. Karolina zdobywając brązowy medal MP wywalczyła stypendium finansowe co z pewnością ułatwi jej dalszy rozwój sportowy będąc już na studiachJ . Karolina w tym roku opuszcza nasze szkolne mury. Dlatego życzymy Jej dalszych sukcesów i bicia kolejnych rekordów. Będziemy kibicować.

Wynik dwuboju : rwanie 67kg, podrzut 76kg

prof. Artur Chmielak

Link do filmiku z  występem Karoli: https://youtu.be/nzvQI9PprOM

Rekord życiowy Miłosza Mierzejewskiego na Mistrzostwach Polski

W dniach 12 - 14 lutego 2021 w Toruniu odbyły się HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI U18 I U20. W imprezie tej organizowanej przez PZLA wzięła udział czwórka naszych uczniów: Wiktoria Stasiuk, Wiktoria Rucińska, Mateusz Leszczyński i Miłosz Mierzejewski.

Najlepszy wynik osiągnął Miłosz Mierzejewski, który na dystansie 1000m poprawił swój rekord życiowy i uzyskał czas 2:41.06 (wcześniej wynosił 2:45.94), życiówka poprawiona o ponad 4 sekundy. Miłosz nie krył swojego zadowolenia i był bardzo szczęśliwy! Mistrzostwa rozpoczął od wygrania swojego biegu eliminacyjnego, a ostatecznie zajął 10 miejsce. W mistrzostwach z powodu kontuzji udziału nie wziął Nasz halowy medalista MP Szymon Cydejko.

miłosz 3

Wyniki:

Wiktoria Stasiuk 1500m - 5:21 (18)

Wiktoria Rucińska 300m - 0:45.90 (40)

Miłosz Mierzejewski 1000m - 2:41.06 (10) r. życ

Mateusz Leszczyński 200m - 23.76 (27)

Sam udział w tego typu imprezie Rangi Mistrzowskiej dla młodego sportowca to ogromne przeżycie i wyróżnienie. Młodzi sportowcy w ten sposób zdobywają cenne doświadczenie. Życzymy Naszym sportowcom wytrwałości i samych dobrych wyników.

mgr Artur Chmielak

Czytaj więcej: Rekord życiowy Miłosza Mierzejewskiego na Mistrzostwach Polski

Szymon wygrywa, Miłosz na podium

126204679 359320102034501 8344813084933874070 n

 

 

 

21.11.2020 w Warszawie (na AWF-ie) odbyły się Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w Indywidualnych Biegach Przełajowych, rozgrywane w kilku kategoriach wiekowych.

W zawodach w kat. U-18 udział wzięło dwóch naszych uczniów Miłosz Mierzejewski i Szymon Cydejko.

Zawodnicy do pokonania mieli dystans 2 km. Ostatecznie wygrywa Szymon a Miłosz zajmuje miejsce trzecie. Gratulujemy :)

mgr Artur Chmielak

Złota jesień dla Katolika! Sztafeta chłopców 7x1000 I KLO w Siedlcach Mistrzami Mazowsza!!!

Przypomnijmy, że dn.12.X.2020 po wygraniu Regionalnej Licealiady sztafeta chłopców 7x1000m awansowała do finału „XXIII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych” i był to ogromny sukces naszych uczniów. Z wielkimi nadziejami jechaliśmy na finał. W finale Mazowsza, który odbył się dn. 19.10.20 r. w Siedlcach ponownie okazaliśmy się bezkonkurencyjni. Hura! Brawo! Super! Radość chłopców była ogromna, a uśmiechy nie znikały przez długi czas. Mistrzostwo Mazowsza w Sztafetowych Biegach Przełajowych to największy sukces sportowy w historii szkoły w rywalizacji Szkół Ponadpodstawowych. Chłopcy wygrywając Mazowsze awansowali do finału Mistrzostw Polski. Gratulujemy raz jeszcze, czekamy na więcej!

0c Mateusz Leszczyński 1

(wykonanie: ks. Radosław Piotrowski)

 

Podsumowując, był to najlepszy sezon w wykonaniu naszych lekkoatletów. W czterech imprezach lekkoatletycznych o zasięgu regionalnym nasi sportowcy osiągali najwyższe sukcesy wygrywając prawie wszystko! Była to prawdziwa złota jesień dla Katolika :)

Czytaj więcej: Złota jesień dla Katolika! Sztafeta chłopców 7x1000 I KLO w Siedlcach Mistrzami Mazowsza!!!

Wygrana chłopców i III miejsce dziewcząt w Międzypowiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

0b Brązowe medalistki regionu siedleckiego w sztafetowych biegach przełajowych

 (wykonanie: ks. Radosław Piotrowski)

 

Dnia 12.X.2020 nad siedleckim zalewem Muchawka odbyły się SBP Szkół Ponadpodstawowych 7x1000. I KLO Siedlce do rywalizacji zgłosiło reprezentacje dziewcząt i chłopców. Pierwsze wystartowały dziewczyny, które po nerwowych momentach w biegu zajęły 3 miejsce. Radość była ogromna, zwłaszcza, że to pierwszy taki sukces naszego liceum w rywalizacji dziewcząt! Następnie do rywalizacji przystąpili chłopcy. Już po pierwszej zmianie zarysowała się przewaga naszej sztafety, która w kolejnych zmianach powiększała tylko przewagę. Nasza drużyna okazała się bezkonkurencyjna i wygrała z ogromną przewagą. Powtórzyliśmy w ten sposób wynik z poprzedniego sezonu. Wygrana dała przepustkę do finału Mistrzostw Mazowsza.

Czytaj więcej: Wygrana chłopców i III miejsce dziewcząt w Międzypowiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w...