Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wiktoria i Miłosz wygrywają bieg Niepodległości 11 listopada 2021

W czwartek 11 listopada pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce oraz Podlaskiego Społecznego Komitetu Obchodów Świąt Narodowych odbywały się biegi uliczne z okazji Święta Niepodległości a głównym organizatorem biegów był Siedlecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki. Biegi miały miejsce na terenie Agencji Rozwoju Miasta Siedlce, ul. Jana Pawła II 6. Biegacze mogli rywalizować w kilkunastu kategoriach wiekowych. Pomimo niesprzyjającej aury na starcie pojawiło się wielu chętnych a wśród nich także nasi uczniowie wygrywając poszczególne kategorie.
 
wiktoria 1 1
 
Wiktoria Stasiuk wygrywa w kategorii "OPEN" wśród kobiet na dystansie 3000m a jej młodsza koleżanka Wiktoria Rucińska w tym samym biegu zajmuje miejsce  trzecie.

Czytaj więcej: Wiktoria i Miłosz wygrywają bieg Niepodległości 11 listopada 2021

Z cyklu sportowa sylwetka. Gabriela Podniesińska

Gabriela
 
 
 
 
 
Gabriela Podniesińska, uczennica klasy 1D jest także uczennicą  Niepublicznej Szkoły Sztuk Tańca w Siedlcach. Ma na swoim koncie wiele sukcesów osiągniętych wspólnie ze swoim zespołem, zarówno na poziomie krajowym jak i międzynarodowym, między innymi: 
 
I miejsce na Mistrzostwach Europy (2019), 
I miejsce na Mistrzostwach Polski (2021), 
II miejsce na Mistrzostwach Świata (2018),
III miejsce na Mistrzostwach Polski (2021).
 
Gabrysia kocha taniec i nie wyobraża sobie życia bez niego. Trenuje na sali treningowej 4 razy w tygodniu szlifując swoje umiejętności w tańcu jazzowym, współczesnym ale także w tańcu klasycznym - balecie, który jest królem tańca. Swoją pasję rozwija od 7 lat - początkowo w Studio do Caro Dance, a obecnie w NSST. Swoją przyszłość wiąże z tańcem. Każdemu poleca tę formę aktywności, która daje dużą radość a także usprawnia ciało.
mgr Artur Chmielak

Czytaj więcej: Z cyklu sportowa sylwetka. Gabriela Podniesińska

Poznajmy sportową sylwetkę Zuzanny Szymańskiej

Zuzanna Szymańska to uczennica klasy 1AE. Warto poznać sylwetkę sportową Zuzy, bo to kolejna medalistka Mistrzostw Polski jaką mamy w szkole. I cieszymy się, że wybrała nasze liceum.

Zuzanna

Jej zamiłowaniem są sztuki walki, a zwłaszcza karate. Karate Kyokushin trenuje od ponad 4 lat w Akademii Sztuk Walki Jacka Szymańskiego i aktualnie jest na poziomie “senpai z 5 kyu” (żółty pas z zieloną belką). Jej największymi sukcesami w ostatnim czasie są:

II miejsce na IX Ogólnopolskim Turnieju Karate Uechi-Ryu (16 października 2021). W tym samym roku w maju na Otwartym Turniej Karate Dla Dzieci i Młodzieży Sandomeria Cup w Sandomierzu zdobyła pierwsze miejsce.

Zajęła też III miejsce w Międzynarodowych Zawodach Karate (listopad 2019r ). 

Czytaj więcej: Poznajmy sportową sylwetkę Zuzanny Szymańskiej

Życiowy sukces Martyny!!! Martyna Dołęga z brązowym medalem MŚ U-17...

Martyna 1

 

 Martyna jest jeszcze młodą zawodniczką, a ma już w swoim dorobku tytuły mistrzowskie (Mistrzostw Polski, Mistrzostw Unii Europejskiej, medale ME...). Tego nikt się nie spodziewał, co przyznaje nawet sama zawodniczka. Medal Mistrzostw Świata U-17 to kosmos, to zrealizowane marzenie!

Od 16 września przebywała na kadrze w COŚ OPO SPAŁA i tam przez dwa tygodnie szlifowała formę na zbliżające się MŚ juniorów w podnoszeniu ciężarów. Treningi oczywiście odbywały się pod okiem jej taty.

W dniu 3 października miała wylot do Jeddah (Arabia Saudyjska). Celem Martyny jak sama podkreślała przed mistrzostwami było miejsce w najlepszej ósemce, ale rzeczywistość okazała się o wiele piękniejsza.

Martyna w kat. 71 kg uzyskała w dwuboju 195 kg – w podrzucie 107 kg - w rwaniu 88 kg i to zapewniło jej wywalczenie brązowego medalu, a tym samym osiągnięcie największego życiowego sukcesu.

Czytaj więcej: Życiowy sukces Martyny!!! Martyna Dołęga z brązowym medalem MŚ U-17...