Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Projekty KUL

 
WSPÓŁPRACA
 
 Z KATOLICKIM UNIWERSYTETEM LUBELSKIM JANA PAWŁA II
 
 
 
Powodowani troską o
- edukację medialną młodego pokolenia
- podwyższenie standardów współczesnego dziennikarstwa i komunikacji społecznej
- wychowanie pracowników nowych mediów
 
 
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II (KUL) i Katolickie Liceum Ogólnokształcące św. Rodziny w Siedlcach deklarują współpracę na polu edukacji medialnej.
 
 
Współpracy tej nadane zostaną następujące formy:
 
1. W roku akademickim 2013/2014 (z możliwością przedłużenia na dalsze lata) Koła Naukowe KUL obejmą troską edukacyjną uczniów KLO wytypowanych przez Dyrekcję Liceum
 
2. Uczniowie ci będą zapraszani do udziału w inicjatywach naukowych, wybranych wykładach, konferencjach i ćwiczeniach prowadzonych na KUL
 
3. Pracownicy i studenci KUL będą prowadzić wybrane zajęcia na terenie KLO po uprzednim uzgodnieniu planu tych zajęć
 
4. Prace uczniów KLO uzyskujące profesjonalny poziom naukowy będą włączane do materiałów naukowych Kół i innych inicjatyw publicystycznych.
 
List intencyjny o współpracy został podpisany 26 września 2013r w Siedlcach przez Dyrektora Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego prof. dr hab. Karola Klauza i Dyrektora Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego ks. mgr lic. Jacka Świątka. 
 
 
 1      2
 
 
Z okazji podpisania listu o współpracy prof. dr hab. Karol Klauza skierował do wspólnoty szkolnej kilka refleksji.
 
Uroczyste podpisanie umowy o współpracy nastąpiło 20 października 2013r w Lublinie. Katolicki Uniwersytet Lubeski reprezentował Prorektor ds. studenckich dr hab. Krzysztof Narecki, Katolickie Liceum Ogólnokształcące Dyrektor ks. mgr lic. Jacek  Władysław Świątek.
 
 3      4