Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowoczesny licealista/tka z CV i na rozmowie kwalifikacyjnej – webinarium dla uczniów Klas akademickich SGH

W ramach współpracy naszego liceum z SGH, dnia 27 kwietnia br. odbyło się kolejne spotkanie uczniów Klas akademickich 1c, 2c i 3c i uczniów klasy 3 ej w szkolnej auli. Uczniowie obejrzeli webinarium zatytułowane „Nowoczesny licealista/tka z CV i na rozmowie kwalifikacyjnej”. Prelegentem była pani dr Joanna Tabor-Błażewicz, pracownik naukowy SGH. Podczas webinarium uczniowie dowidzieli się jak tworzyć CV, na co zwracają uwagę rekruterzy. Pani prelegent powiedziała, jak należy się przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej i jaki pytania mogą się pojawić podczas spotkania rekrutacyjnego. Webinarium było bardzo ciekawe i uczniowie usłyszeli wiele przydatnych wskazówek, które będą mogli wykorzystać w najbliższej przyszłości.

Anna Zalewska

Czytaj więcej: Nowoczesny licealista/tka z CV i na rozmowie kwalifikacyjnej – webinarium dla uczniów Klas...

Nowoczesne metody finansowania startupów – uczniowie klasy 2c na webinarium

Dnia 25 kwietnia br. już o 8:50 uczniowie klasy akademickiej 2c wzięli udział w kolejnym webinarium organizowanym w ramach współpracy naszego liceum z SGH. Tym razem uczniom zostały zaprezentowane nowoczesne metody finansowania startupów. Prelegentem był pan dr Kamil Gemra, pracownik naukowy SGH. Wykładowca wyjaśnił, czym pojęcie „start up”, następnie przedstawił zewnętrzne i wewnętrzne metody finansowania biznesów. Podał przykłady działania Aniołów biznesu czy crowfundingu. Zwrócił uwagę na szanse i zagrożenia poszczególnych form pomocy finansowej. Prelegent polecił książki o tej tematyce i kanały na YouTube warte śledzenia.

Anna Zalewska

Czytaj więcej: Nowoczesne metody finansowania startupów – uczniowie klasy 2c na webinarium

Warsztaty dla nauczycieli: wprowadzenie do badań społecznych

Dnia 8 lutego br. odbyły się warsztaty dla nauczycieli organizowane w ramach współpracy ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie. Zajęcia poprowadziła pani dr Katarzyna Górak – Sosnowska, profesor Szkoły Głównej Handlowej. Tematem warsztatów były badania społeczne, podczas których nauczyciele poznali narzędzia badawcze. Był to aktywnie spędzony czas.

Anna Zalewska

Czytaj więcej: Warsztaty dla nauczycieli: wprowadzenie do badań społecznych

Podstawy inwestowania w akcje – webinarium dla Klasy Akademickiej 2c

Dnia 17 stycznia br. uczniowie Klasy Akademickiej 2 c uczestniczyli w webinarium z obszaru finansów i ekonomii. Temat zajęć dotyczył podstaw inwestowania w akcje. Webinarium poprowadził pan dr Kamil Gemra, pracownik naukowy SGH. Uczniowie dowiedzieli się czym są akcje, co należy zrobić, żeby zacząć inwestować. Prelegent polecił także książki i strony internetowe, przydatne do śledzenia rynku. Miejmy nadzieję, że zdobyta wiedza zainspiruje naszych uczniów do grania na giełdzie w przyszłości.

Anna Zalewska

Spotkanie z prezesem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie

Dnia 18.10.2022 r. odbyło się spotkanie z panem dr. Markiem Dietla, prezesem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W wydarzeniu brali udział uczniowie klas akademickich pod patronatem SGH. Prelegent tłumaczył co to jest ekonomia i czym zajmuje się ekonomista w swojej pracy. Pan Prezes zachęcał do planowania ścieżki kariery i podejmowania praktyk zawodowych w ciekawych miejscach. Opowiedział także o własnych doświadczeniach. W drugiej części swojego wystąpienia prelegent przedstawił historię giełdy i wyjaśnił czym są akcje. Na koniec uczniowie mieli możliwość zadawania pytań.

mgr Anna Zalewska

Czytaj więcej: Spotkanie z prezesem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie