Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Udział I KLO w siedleckich uroczystościach z okazji 3 maja

Próbowaliśmy się odbić od dna, ale udaremnili nam to sąsiedzi. Dziś również budując silną Polskę trzeba przełamywać opór. Należy jednak wyciągać wnioski z przeszłości i twardo walczyć o narodowy interes – to główne myśli prezydenta Siedlec podczas miejskich obchodów święta 3 Maja.

Źródło:

e00f372662b3f408173b7e1e8ec3d065

Czytaj więcej: Udział I KLO w siedleckich uroczystościach z okazji 3 maja

Pożegnanie trzecich klas w I KLO

   Wszystko, co ma swój początek, musi mieć swój koniec…Tę oczywistą prawdę przeżywa się czasem bardzo mocno.

   Jednym z najważniejszych wydarzeń w licealnym życiu jest pożegnanie absolwentów. W piątek, 27 kwietnia 2018 kolejny rocznik młodych, chociaż formalnie dorosłych, abiturientów uroczyście świętował zakończenie nauki szkolnej.

W kościele św. Józefa Mszę Świętą w intencji tegorocznych maturzystów i ich rodzin koncelebrowali: ks. Jacek Władysław Świątek i ks. Radosław Piotrowski. W pięknej homilii ks. Prefekt uświadomił nam, że przypadająca na 27 kwietnia Ewangelia (J 14, 1-6) jest pożegnaniem Jezusa z Uczniami, a więc ma dla opuszczających mury szkolne Absolwentów szczególną wagę – jest przesłaniem Jezusa także dla nich.

Czytaj więcej: Pożegnanie trzecich klas w I KLO

Udział I KLO w siedleckich obchodach rocznicy smoleńskiej

5df5cd84a4ec95093600a4432a426ef5

Wojciech Kudelski powiedział, że za ofiary katastrofy smoleńskiej mamy się modlić i stawiać je za wzór. Ludzie ci lecieli bowiem do Smoleńska między innymi po to, by ukrócić głośne wtedy w europejskiej polityce dywagacje, czy zbrodnia katyńska była ludobójstwem. Wybrali się, by oddać hołd ofiarom tego mordu – niezależnie od dzielących ich różnic politycznych. Jednoczyło ich poczucie służby państwu. 

Czytaj więcej: Udział I KLO w siedleckich obchodach rocznicy smoleńskiej

Udział I KLO w Siedleckich obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

0f2f2c49cbcacece9ef8fbb4f79b7eb8

Uroczystości z udziałem przedstawicieli wojska, służb mundurowych, władz lokalnych i państwowych, szkół i organizacji społecznych odbyły się tradycyjnie w dwóch miejscach: w kościele garnizonowym i na Skwerze Wileńskim. Podczas mszy kapelan siedleckiego garnizonu, ks. Andrzej Dziwulski przypomniał pokrótce historię żołnierzy niepodległościowego powojennego podziemia, poniesione przez nich ofiary i przyświecające im idee. – Można ich porównać do ziarna pszenicy, które obumiera, żeby wydać plon. Podjęli straceńczą walkę mimo zdrady sojuszników, aby nie znikczemnieć, nie skarłowacieć, ale dać świadectwo wartościom: Bóg-Honor-Ojczyzna.

Czytaj więcej: Udział I KLO w Siedleckich obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Studniówka 2018

I oto dziś… - studniówka I KLO

14 stycznia w pięknej sali balowej „Orchidea” kolejny rocznik uczniów I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny w Siedlcach przeżył swą niepowtarzalną noc – studniówkowy bal.

Piękny polonez w takt muzyki Wojciecha Kilara do filmu „Pan Tadeusz” był tradycyjnym otwarciem balu. Później były przemówienia Dyrekcji, Rodziców, podziękowania młodzieży dla nauczycieli i wychowawców – a potem obfita, smakowita uczta – i tańce do białego rana!

A nad ranem – polonez jeszcze raz! Niestety – na zakończenie balu…

Później już tylko sto dni nauki i już matura!!!

tekst dr Barbara Taras

phoca thumb l img 2276