Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uczniowie I KLO świętują Stulecie Niepodległości

W piątek 9 listopada 2018 cała społeczność naszej szkoły zebrała się w sali wielofunkcyjnej, aby ze wzruszeniem, radością i dumą świętować ten wyjątkowy czas : 100 lat od chwili, kiedy po okresie zaborów Polska znów pojawiła się na mapach jako wolny kraj.

Każda z klas przygotowała wystąpienie związane z tym niezwykłym wydarzeniem: film, scenkę, prezentację, piosenkę, wiersz, a nawet poczęstunek w biało-czerwonych barwach. Komisja pod przewodnictwem Księdza Dyrektora oceniała zaangażowanie klasy ( najczęściej wszyscy uczniowie brali udział w wystąpieniu), oryginalność pomysłu, dyscyplinę czasową (chociaż bardzo trudno było zmieścić się w przewidzianych 10 minutach), poziom artystyczny. Zwyciężyła klasa I A, która otrzymała olbrzymi, biało-czerwony tort i 100 punktów do Ligi Klas.

O godzinie 11.11, tak jak uczniowie wszystkich szkół w całej Polsce, uroczyście odśpiewaliśmy Hymn Państwowy.

Czytaj więcej: Uczniowie I KLO świętują Stulecie Niepodległości

Początek roku szkolnego 2018/2019

   Po pięknych, słonecznych wakacjach spotkaliśmy się w kościele św. Józefa, aby tradycyjnie, uczestnictwem we Mszy Świętej rozpocząć nowy czas nauki i pracy. Ksiądz prefekt Radosław Piotrowski podkreślił, że dobry start jest jednym z warunków sukcesu, warto więc zacząć jak najlepiej – w pojednaniu z Bogiem. Zdobywanie wiedzy to zadawanie pytań, a najlepszym sposobem na uzyskanie właściwych odpowiedzi jest zadawanie pytań Bogu, bo tylko On zna odpowiedź na wszystkie nasze pytania. Ks. R. Piotrowski mówił też o radości, z jaką nauczyciele witają każdy nowy rok szkolny, bo przecież sensem życia ich pracy jest obecność młodych ludzi i przebywanie z nimi.

phoca thumb l img 5935

Czytaj więcej: Początek roku szkolnego 2018/2019