Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Centralne zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w I KLO

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w I Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Świętej Rodziny w Siedlcach miało wyjątkową oprawę. W skromnych progach naszej szkoły pojawili się, oprócz uczniów, nauczycieli, innych pracowników, rodziców, znamienici goście – przedstawiciele władz oświatowych, parlamentarnych, samorządowych, współpracujących uczelni wyższych:

Prof. Przemysław Czarnek – Minister Edukacji i Nauki

Teresa Wargocka – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

Krzysztof Tchórzewski – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

Ks. Bp Kazimierz Gurda – Biskup Siedlecki

Ks. Bp Grzegorz Suchodolski – Biskup Pomocniczy Diecezji Siedleckiej

Aurelia Michałowska – Mazowiecka Kurator Oświaty

Andrzej Sitnik – Prezydent Miasta Siedlce

Prof. Mirosław Minkina – Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach

Dr Bożena Piechowicz – Rektor Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa w Siedlcach

zakonrok2022 800x300 exact images-obrazki

 

Czytaj więcej: Centralne zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w I KLO

Udział I KLO w siedleckich uroczystościach z okazji 3 Maja

pgrab-34 nDnia 3 maja 2022r. delegacja naszego liceum wzięła udział w siedleckich obchodach Święta Konstytucji 3 Maja.

W siedleckiej katedrze w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski Mszę Świętą w intencji Ojczyzny odprawił i homilię wygłosił biskup pomocniczy diecezji siedleckiej Grzegorz Suchodolski.

Następnie zebrani wierni przeszli na Skwer Kościuszki, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości.

Naszą szkołę reprezentowali: Ksiądz Dyrektor, Profesorowie, poczet sztandarowy oraz delegacja uczniów.

 

Czytaj więcej: Udział I KLO w siedleckich uroczystościach z okazji 3 Maja

Szczęśliwej drogi już czas…

Społeczność I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny w Siedlcach 29 kwietnia 2022 roku pożegnała uczniów klas maturalnych.

Zakończenie roku szkolnego absolwentów rozpoczęła uroczysta Msza Święta koncelebrowana przez Ks. Dyrektora Jacka Władysława Świątka, Ks. Prefekta Radosława Piotrowskiego i Ks. Prefekta Przemysława Świderskiego. Społeczność szkolna zgromadzona w kościele św. Józefa wysłuchała homilii wygłoszonej przez Ks. Przemysława Świderskiego. Ksiądz Prefekt mówił o Bogu, który jest światłością, oczyszcza z wszelkiego grzechu ufających i trwających w prawdzie. Zwracając się do abiturientów, przywołał słowa Ewangelii: Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom, i podkreślił, że te słowa winny stać się dla młodych źródłem nadziei i wiary w opatrzność Bożą.

278576174 457602299496665 1939855476826288480 n

 

Czytaj więcej: Szczęśliwej drogi już czas…

Studniówka Anno Domini 2022 w I KLO

Tradycji stało się zadość! Studniówka w sobotę 29 stycznia 2022 roku odbyła się zgodnie z planem, dodatkowo z uwzględnieniem obowiązujących obostrzeń sanitarnych.

Tradycyjnie bal studniówkowy rozpoczął się polonezem. W oryginalnych układach przepięknie zaprezentowali się uczniowie tegorocznych klas maturalnych - panowie w eleganckich garniturach i panie w szykownych sukniach. Dostojny rytm polskiego narodowego tańca wybrzmiewał wraz z rozwijającym się barwnym korowodem par.

stud2022

Następnie do uczniów zwrócił się Ksiądz Dyrektor Jacek Władysław Świątek i przypomniał czas dorastania w murach szkoły, czas wyjątkowy oraz niepowtarzalny. Podkreślił, że dorosłości nie mierzy się tylko liczbą lat, które nosi się na karku, ale dorosłość wyraża się w umiejętności przyjmowania odpowiedzialności za siebie oraz za innych. Ludziom odważnym wiatr wieje w żagle a nie w oczy. Tej odwagi życzył tegorocznym maturzystom na drodze ich dorosłego życia, wyrażając wiarę w to, że w młodych jest ich przyszłość i przyszłość świata. Za trud włożony w wychowanie, które sprawia, że człowiek coraz bardziej staje się człowiekiem, podziękował Rodzicom, Wychowawcom, Nauczycielom. Odczytane zostały również życzenia przesłane przez Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdę oraz Prezydenta Miasta Siedlce Andrzeja Sitnika.

Czytaj więcej: Studniówka Anno Domini 2022 w I KLO

Święto Patronów Szkoły - Świętej Rodziny z Nazaretu w I Katolickim Liceum Ogólnokształcącym

Rodzina bowiem to naturalne miejsce, naturalna wspólnota, w której człowiek staje się człowiekiem, i sięgając do korzeni własnej tożsamości wie, ku czemu dąży.

IMG 1817Święto Patronów Szkoły - Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa, obchodzone w tym roku 13 stycznia, rozpoczęła uroczysta Msza Święta celebrowana przez Księdza Biskupa Grzegorza Suchodolskiego. Społeczność szkolna zgromadzona w katedrze siedleckiej wysłuchała homilii, w której Ksiądz Biskup mówił o ważnej i trudnej roli Kościoła w obecnych czasach. Kierując słowa do młodzieży, wezwał, aby Jezus poprowadził każdego tam gdzie jest źródło, życie piękne i bogate w wartości ewangeliczne - wiarę, nadzieję, miłość.

Ważnym punktem obchodów Święta Szkoły stała się akademia, w której uczestniczyli pod opieką nauczycieli wszyscy uczniowie - bezpośrednio w auli im. ks. Karola Dębińskiego lub w salach lekcyjnych, oglądając przekaz medialny.

Na początku tej uroczystości odśpiewany został hymn narodowy, następnie Ksiądz Dyrektor Jacek Władysław Świątek przywitał gości i wszystkich zgromadzonych. Słowa podziękowania skierował na ręce Księdza Biskupa, wyrażając wdzięczność za modlitwę, obecność, troskę, otoczenie szkoły opieką. Podkreślił, że Święto Szkoły to nie tylko święto Maryi i Józefa, ale także święto pamięci Biskupa Henryka Przeździeckiego, który podsunął myśl powierzenia tej szkoły opiece Świętej Rodziny, aby stworzyć właściwe środowisko życia dla młodego człowieka. Rodzina bowiem to naturalne miejsce, naturalna wspólnota, w której człowiek staje się człowiekiem, i sięgając do korzeni własnej tożsamości wie, ku czemu dąży.

Czytaj więcej: Święto Patronów Szkoły - Świętej Rodziny z Nazaretu w I Katolickim Liceum Ogólnokształcącym