Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Święto Szkoły i Dzień Konkursów – dwa ekscytujące dni na koniec roku szkolnego 2018/2019

Tradycyjnie, tuż przed zamknięciem kolejnego roku pracy i nauki w I KLO, przez dwa ostatnie dni, bawimy się i konkurujemy ze sobą, zbierając kolejne punkty w Lidze Klas.

Tematem tegorocznego Święta Szkoły był minimalizm. Poszczególne klasy miały pokazać, jak tanio i dobrze wypoczywać, zwiedzać świat, zorganizować urodziny czy tez uczestniczyć w kulturze. Klasa I A (matematyczna, a jakże!) obliczyła, że przez cały tydzień, niemal za darmo, można bywać w muzeach, na wystawach, zwiedzać zabytki i uczestniczyć w spektaklach teatralnych stolicy. Klasa II B zorganizowała słynny pokaz mody z tego, co każdy z nas ma w szafie, a klasa II C pouczyła, jak Janusz z Grażyną mogą tanio i bezpiecznie zwiedzić cały świat. Dowiedzieliśmy się również, jak za grosze urządzić swój pokój, jak nie mając zasobnego konta studiować daleko od domu.

swsz2019

 Stoły piknikowe uginały się od najlepszego, najtańszego jedzenia: śniadanek, kolacyjek, przekąsek, dań obiadowych, deserów i lunchu. Wszystko było pyszne i tanie, domowe: pierogi z kapustą i ziemniakami, domowy chleb ( klasa IB), miody z własnej pasieki i truskawki z własnego ogródka, chleb ze smalcem i kiszonym ogóreczkiem – mniam, mniam, kto nie jadł, niech żałuje! Zapachy unoszące się nad stołami mieszały się z zapachem grilla, który rozniecił pan Krzysztof, piekąc ( swojską zapewne) karkówkę i kiełbaskę.

Następnego dnia, we wtorek 18 czerwca, wszystkie klasy w swoich pracowniach grzecznie trwały w oczekiwaniu na nauczycieli, którzy wizytowali uczniów, sprawdzając ich stan umysłów w poszczególnych dyscyplinach wiedzy. Uczniowie odpowiadali na pytania humanistyczne, matematyczne, przyrodnicze, z języka angielskiego, wiedzy o kulturze i z religii. Dodatkowa pula punktów przypadła klasie o najwyższej frekwencji.

Jeszcze tylko uroczyście zakończymy rok szkolny – i wakacje !