Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wyjątkowa uroczystość w I KLO w Siedlcach

Tegoroczne zakończenie roku szkolnego w I Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Świętej Rodziny w Siedlcach miało wyjątkowy charakter. Połączone było z nadaniem p. mgr Halinie Żuk, wieloletniemu pedagogowi i psychologowi szkolnemu, papieskiego medalu Benemerenti.

Uroczystość rozpoczęła się koncelebrowaną Mszą Świętą w katedrze, pod przewodnictwem księdza biskupa ordynariusz Kazimierza Gurdy, który do licznie zgromadzonych nauczycieli i wychowawców, rodziców i młodzieży szkolnej skierował słowa homilii. Ksiądz Biskup wyjaśnił istotę dzisiejszej Ewangelii o uzdrowieniu trędowatego, ukazując młodzieży jej głębię i uniwersalność zarówno w odniesieniu do pojedynczego człowieka, jak i do całego świata. Podkreślił również wagę papieskiego odznaczenia Benemerenti.

pzuk

Czytaj więcej: Wyjątkowa uroczystość w I KLO w Siedlcach

Święto Szkoły 2015

Eco – Święto Szkoły w I KLO

24 czerwca odbyło się tradycyjne Święto Szkoły w I KLO. W tym roku było w całości poświęcone temu, co dla nas dobre, zdrowe i przyjazne środowisku.

W szkole, jak wiadomo, dobra jest nauka, a najzdrowsza jest wtedy, kiedy połączona jest z pasją twórczą i odkrywaniem świata.

Czytaj więcej: Święto Szkoły 2015

Prymicja ks. Jakuba Wyrozębskiego

Prymicja absolwenta I KLO

IMG 6495-91W piątek 19 czerwca o godz. 8.15 ks. Jakub Wyrozębski, odprawił w katedrze siedleckiej Mszę Świętą dla społeczności I KLO w Siedlcach. Mszę Świętą koncelebrowali: dyrektor szkoły ks. Jacek Świątek i prefekt szkoły ks. Artur Zbański, który wygłosił homilię. Na zakończenie liturgii ks. Jakub Wyrozębski udzielił prymicyjnego błogosławieństwa. Wyraził także podziękowanie dla dyrekcji szkoły, a poprzez osobę swojej wychowawczyni, p. Joanny Przybyłek dla wszystkich nauczycieli. Mówił o atmosferze wychowawczej I KLO, która pomogła ukształtować jego postawę. Po uroczystości w katedrze odbyło się w siedzibie szkoły spotkanie Prymicjanta i z gronem pedagogicznym i uczniami.

Dumni z naszego absolwenta, życzymy mu Bożego błogosławieństwa na drodze kapłańskiej posługi!

Czytaj więcej: Prymicja ks. Jakuba Wyrozębskiego

Pożegnanie abslowentów I KLO

W piątek, 24 kwietnia kolejny rocznik I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny w Siedlcach opuścił szkolne mury.

IMG 4793-1

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele Św. Józefa, po czym nastąpiło uroczyste pożegnanie  absolwentów czterech klas maturalnych.

Czytaj więcej: Pożegnanie abslowentów I KLO

Studniówka 2015

Sezon studniówkowy rozpoczęty !

   Jak co roku, początek stycznia obfituje w studniówkowe bale. W tym roku rozpoczęło ten miły obyczaj I Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny w Siedlcach organizując w poniedziałek 5 stycznia w siedleckiej Orchidei studniówkową uroczystość.  Całonocną zabawę poprzedziła część oficjalna, na którą przybył ks. kan. dr Krzysztof Baryga, Dyrektor Wydziału Nauczania Kurii Siedleckiej. List douczestników balu wystosował również prezydent Siedlec, Wojciech Kudelski. Po  przemówieniu ks. dyrektora Jacka Świątka, ks. dra Krzysztofa Barygi i przedstawiciela rodziców, p. Magdaleny Izdebskiej nastąpił  najważniejszy moment:  ks. dyrektor wygłosił  słowa, na które czeka każdy uczeń ostatniej klasy liceum: Poloneza czas zacząć !!

   Z ogromnym przejęciem i  pięknie tańczono, ze wzruszeniem i nawet łzami w rodzicielskich oczach podziwiano, a potem wspaniale bawiono się do rana !

   Teraz przez sto  dni czeka  trzecioklasistów  tylko nauka…

baner1

fot. Wojciech Miszczak

tekst Barbara Taras

 Relację z wydarzeń można przeczytać i obejrzeć także na poniższych stronach:

http://podlasie24.pl/studniowki-2015/sezon-studniowkowy-rozpoczety--15b0f.html