Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016

 Podziękowania, gratulacje i duuuużo pieniędzy na wycieczki, czyli zakończenie roku szkolnego 2015/2016 w I KLO

Jeden z najmilszych dni w życiu uczniów, czyli dzień zakończenia roku szkolnego miał 24 czerwca 2016 roku wyjątkowo ekscytujący charakter. Rozpoczął się, zgodnie z tradycją naszej szkoły, Mszą Świętą w katedrze, którą koncelebrowali: ks. Dyrektor Jacek Świątek i ks. Prefekt Artur Zbański. Później, w naszej szkolnej auli podczas części oficjalnej dziękowano profesorom, składano gratulacje najlepszym uczniom, wręczano dyplomy najaktywniejszym w różnych dziedzinach (sportowej, artystycznej, społecznej).

przyciskgaleria

Czytaj więcej: Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Święto Szkoły w I KLO

Jak co roku, ostatnie dni roku szkolnego w I KLO są nie tylko czasem podsumowań i oczekiwania na świadectwa i wakacje, lecz również czasem zabawy i radosnej rywalizacji. Święto Szkoły to właśnie jeden z takich dni.

22 czerwca rozpoczął się w auli szkolnej od występów przygotowanych przez uczniów stypendystów, którzy zaprezentowali wyniki swoich całorocznych badań naukowych. Magdalena Piórkowska, uczennica trzeciej klasy, a więc już absolwentka szkoły, przedstawiła Analizę czystości wód w mojej okolicy, a Karol Młynarczyk, uczeń pierwszej klasy Badania czystości gleb w najbliższej okolicy. Uczniowie pracowali pod kierunkiem p. mgr Joanny Przybyłek, korzystając również z pomocy p. dr hab. Beaty Jakubik i bazy laboratoryjnej UPH.

Czytaj więcej: Święto Szkoły w I KLO

Udział I KLO w obchodach Święta Konstytucji 3 Maja

3 maj

 

Dnia 3 maja 2016r. delegacja naszego liceum wzięła udział w siedleckich obchodach Święta Konstytucji 3 Maja.

W siedleckiej katedrze w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski Mszę Świętą w intencji Ojczyzny odprawił i homilię wygłosił biskup pomocniczy diecezji siedleckiej Piotr Sawczuk. 

Następnie zebrani wierni przeszli na Skwer Kościuszki, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości. 

Naszą szkołę reprezentowali: Pani Wicedyrektor, Profesorowie, poczet sztandarowy oraz delegacja uczniów.

Czytaj więcej: Udział I KLO w obchodach Święta Konstytucji 3 Maja

W duchu wdzięczności i nadziei – pożegnanie trzecich klas I KLO

Uroczystość pożegnania kolejnego rocznika absolwentów I KLO w dniu 29 kwietnia 2016 rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele św. Józefa, którą koncelebrowali: dyrektor szkoły, ks. Jacek Świątek i prefekt ks. Artur Zbański, który wygłosił homilię.

Druga część uroczystości odbyła się w sali wielofunkcyjnej. Po odśpiewaniu Hymnu państwowego nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru uczniom klas drugich (zgodnie z tradycją, do uczniów klas drugich należało też przygotowanie uroczystości). Ksiądz Dyrektor skierował do Abiturientów słowa pożegnania, do nauczycieli i rodziców słowa podziękowania i uznania za trud nauczania i wychowania kolejnego pokolenia absolwentów naszej szkoły. Ci, którym udało się uzyskać świadectwo z czerwonym paskiem otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, obdarowano również tych, którzy angażowali się w zajęcia pozalekcyjne: artystyczne, sportowe, działanie w kole Caritas i w samorządzie uczniowskim.

rdc

prumusikl32016

 

Czytaj więcej: W duchu wdzięczności i nadziei – pożegnanie trzecich klas I KLO

1050. Rocznica Chrztu

Jak Polska długa i szeroka w dniach 14-15 kwietnia obchodzono rocznicę chrztu Polski. Także w naszej szkole przypomnieliśmy to ważne wydarzenie i wszystko, co z niego wynika. W czwartek na mszy św. odnowiliśmy przyrzeczenia chrzcielne, p. prof. Cymerman przygotowała wystawę historyczną i puzzle obrazu Matejki Zaprowadzenie chrześcijaństwa. W piątek uczestniczyliśmy w historyczno-patriotycznej akademii także przygotowanej przez panią profesor, w której uczniowie 2b Angelika Izdebska i Rafał Kukawski podali nam kontekst historyczny wydarzeń sprzed wieków. Słuchaliśmy pieśni, które kształtowały polską narodowość .W kolejnej części Ks. Dyrektor wygłosił wykład o konsekwencjach wyboru Mieszka. Całość zakończyła piosenka Ojczyzna Marka Grechuty i modlitwa za nasz kraj.

tekst Wojciech Miszczak

Czytaj więcej: 1050. Rocznica Chrztu