Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Święto Szkoły w I KLO

19264598 1483580638363680 1096092977658912559 o

Ostatnie dni nauki w szkole to tradycyjnie czas radości i zabawy. Nie oznacza to wcale czasu spędzonego na przedwakacyjnych wagarach. W I KLO od kilku lat w tych dniach uczniowie, nauczyciele, a także przyjaciele szkoły i absolwenci uczestniczą w radosnej rywalizacji.

W tym roku temat przewodni brzmiał: Kraje Europy. Pierwsza część to krótkie, niebanalne i zabawne prezentacje wylosowanych przez poszczególne klasy państw. Prezentacje były oceniane i nagradzane punktami przez komisję, a brawami i śmiechem przez publiczność.

W drugiej części poszczególne klasy, również drogą losowania, przygotowały stoły piknikowe prezentujące kuchnię europejskich państw. Oceniająca komisja, zachwycona pomysłami i smakiem dań wyglądała na mocno przejedzoną! Rozkoszom stołu towarzyszyły też przyjemności duchowe, czyli koncert talentów muzycznych uczniów klas I i II.

Ostatni dzień przed uroczystym zakończeniem roku szkolnego to Dzień Konkursów. Uczniowie poszczególnych klas będą rywalizują posiadaną wiedzą z siedmiu różnych dziedzin.

Dwa ostatnie dni są dla uczniów okazją zdobycia punktów do trwającej cały rok Ligii Klas (a więc także nagrody pieniężnej, którą zwycięska klasa przeznacza na wycieczki), a dla nauczycieli okazją do zobaczenia talentów twórczych wychowanków.

tekst: dr Barbara Taras