Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Najpiękniejsze chwile w życiu ucznia, czyli koniec roku szkolnego!

W piątek, 22 czerwca 2018, Mszą Świętą w katedrze koncelebrowaną przez Księdza Dyrektora Jacka Władysława Świątka i Księdza Prefekta Radosława Piotrowskiego rozpoczęliśmy uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018. Homilia wygłoszona przez Księdza Prefekta dotyczyła słów Jezusa z przypadającej na ten dzień Ewangelii: Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje.(Mt 6, 21)Ksiądz Prefekt stwierdził, że dla nauczycieli, wychowawców i katechetów skarbem są uczniowie i nieco przewrotnie przekonywał, że wakacje to bardzo trudny czas, bo nauczyciele tęsknią za uczniami, a uczniom brakuje bardzo w letnie miesiące wychowawców i nauczycieli…Nie wiadomo, czy wszyscy słuchacze zgadzali się z tezą naszego kaznodziei, ale było to bardzo miłe stwierdzenie!

zakroku1718

Czytaj więcej: Najpiękniejsze chwile w życiu ucznia, czyli koniec roku szkolnego!

20 czerwca 2018 - Święto Szkoły w I KLO

Jak co roku o tej porze, tuż przed wakacjami, cieszymy się Świętem Szkoły, podziwiamy pomysłowość naszych uczniów i zacięcie rywalizujemy o punkty w Lidze Klas!

To jest właśnie sens naszego Święta Szkoły. Tegoroczne odbyło się pod hasłem: Regiony Rzeczypospolitej. W auli szkolnej poszczególne klasy, w sposób ciekawy, trochę zabawny przedstawiały kulturę wylosowanych regionów: Małopolski, Wielkopolski, Mazowsza, Podlasie, Śląska, Kaszub, Kresów Południowych i Kresów Północnych. Wszystkie klasy przekroczyły regulaminowy czas wystąpienia – po prostu nie dało się w skrócie opowiedzieć, jak fascynująca jest kultura regionalna, zaśpiewać w dialekcie piosenki, pokazać pięknego ludowego stroju…

Druga część Święta Szkoły – to wspólne biesiadowanie i następny etap rywalizacji – o najlepszy stół piknikowy. Komisja miała niełatwe zadanie, bo potrawy regionalne są pyszne i sycące, a spróbować trzeba było wszystkiego: pierogów i klusek śląskich, kaszubskich ryb i podlaskich bab ziemniaczanych, chłodnika litewskiego i blinów wołyńskich, serów korycińskich, parowańców i ciast wszelakich…

Było pięknie !

dr Barbara Taras

swietoszkoly18

 

Udział I KLO w siedleckich uroczystościach z okazji 3 maja

Próbowaliśmy się odbić od dna, ale udaremnili nam to sąsiedzi. Dziś również budując silną Polskę trzeba przełamywać opór. Należy jednak wyciągać wnioski z przeszłości i twardo walczyć o narodowy interes – to główne myśli prezydenta Siedlec podczas miejskich obchodów święta 3 Maja.

Źródło:

e00f372662b3f408173b7e1e8ec3d065

Czytaj więcej: Udział I KLO w siedleckich uroczystościach z okazji 3 maja

Pożegnanie trzecich klas w I KLO

   Wszystko, co ma swój początek, musi mieć swój koniec…Tę oczywistą prawdę przeżywa się czasem bardzo mocno.

   Jednym z najważniejszych wydarzeń w licealnym życiu jest pożegnanie absolwentów. W piątek, 27 kwietnia 2018 kolejny rocznik młodych, chociaż formalnie dorosłych, abiturientów uroczyście świętował zakończenie nauki szkolnej.

W kościele św. Józefa Mszę Świętą w intencji tegorocznych maturzystów i ich rodzin koncelebrowali: ks. Jacek Władysław Świątek i ks. Radosław Piotrowski. W pięknej homilii ks. Prefekt uświadomił nam, że przypadająca na 27 kwietnia Ewangelia (J 14, 1-6) jest pożegnaniem Jezusa z Uczniami, a więc ma dla opuszczających mury szkolne Absolwentów szczególną wagę – jest przesłaniem Jezusa także dla nich.

Czytaj więcej: Pożegnanie trzecich klas w I KLO

Udział I KLO w siedleckich obchodach rocznicy smoleńskiej

5df5cd84a4ec95093600a4432a426ef5

Wojciech Kudelski powiedział, że za ofiary katastrofy smoleńskiej mamy się modlić i stawiać je za wzór. Ludzie ci lecieli bowiem do Smoleńska między innymi po to, by ukrócić głośne wtedy w europejskiej polityce dywagacje, czy zbrodnia katyńska była ludobójstwem. Wybrali się, by oddać hołd ofiarom tego mordu – niezależnie od dzielących ich różnic politycznych. Jednoczyło ich poczucie służby państwu. 

Czytaj więcej: Udział I KLO w siedleckich obchodach rocznicy smoleńskiej