Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 w I KLO

2 września 2019 Mszą Świętą w kościele św. Józefa w Siedlcach rozpoczęliśmy kolejny rok nauki i pracy w naszej szkole. Liturgię koncelebrowali: ks. Dyrektor Jacek Władysław Świątek oraz księża prefekci – ks. Radosław Piotrowski i ks. Przemysław Świderski. Homilia ks. Radosława Piotrowskiego nawiązywała do rozważań ewangelicznych arcybiskupa Grzegorza Rysia i była przypomnieniem, że fundamentem życia każdego człowieka jest Chrystus.

Dalsza część uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego miała miejsce w sali wielofunkcyjnej. Ksiądz Dyrektor w swoim przemówieniu podkreślił wyjątkowość rozpoczynającego się roku szkolnego: po raz pierwszy przychodzą do szkoły uczniowie podwójnego rocznika klas pierwszych; absolwenci gimnazjum i absolwenci szkoły podstawowej. Czeka na wszystkich uczniów powiększony o nowe, piękne pracownie gmach szkolny, w którym znajdą też kaplicę – miejsce wyciszenia, skupienia modlitewnego przed Najświętszym Sakramentem.

Ważnym momentem w wystąpieniu Księdza Dyrektora było wręczenie nagród i stypendiów uczniom, którzy w ubiegłym roku szkolnym wyróżnili się wynikami w nauce, działalności artystycznej i sportowej. Nagrody i stypendia ufundowali: Biskup Kazimierz Gurda, Prezydent miasta Siedlce oraz Dyrektor I KLO. Uczennica Angelika Słomka jest nominowana do stypendium Premiera RP.

Od pokoleń rozpoczęcie roku szkolnego w Polsce jest również wspomnieniem tragicznej rocznicy wybuchu II wojny światowej, w tym roku to okrągła rocznica osiemdziesięciu lat. Przypomniał o tym przejmujący, kilkunastominutowy film „Niezłomni”.

dr Barbara Taras