Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Bal Studniówkowy w I KLO 2023

Dnia 21 stycznia 2023 roku odbył się bal studniówkowy uczniów klas czwartych. Tegoroczni maturzyści bawili się wraz z nauczycielami i rodzicami na 102 dni przed swoją maturą. 

Bal odbywał się w zajeździe Chodowiak w Chodowie. Bal maturalny zgodnie z tradycją rozpoczął się polonezem. Następnie uczniowie podziękowali swoim rodzicom, nauczycielom oraz Dyrekcji za trud włożony w ich kształtowanie każdego dnia. Swoje przemówienie wygłosił Ksiądz Dyrektor Jacek Świątek, Zastępca Prezydenta Miasta pan Robert Szczepanik, ksiądz Paweł Kindracki - Dyrektor Wydziału Nauczania, Przedstawiciel Biskupa Siedleckiego do Szkół Katolickich oraz rodzice. Formą podziękowania były kwiaty i specjalnie na tę uroczystość przygotowany utwór muzyczny, który wykonał duet: Dominika Konca oraz Gustaw Rosiński wraz ze szkolnym zespołem muzycznym. Na zakończenie części oficjalnej ksiądz prefekt Radosław Piotrowski pobłogosławił wszystkich, a Ksiądz Dyrektor oficjalnie rozpoczął bal studniówkowy! 

Po części oficjalnej młodzież wraz z wychowawcami i Dyrekcją zrobili pamiątkowe zdjęcia. Wszyscy bawili się do białego rana na 102 dni przed maturą.

Dominika Konca, kl. 4 b

phoca thumb l IMG 6287

Święto Patronów Szkoły - Świętej Rodziny z Nazaretu w I Katolickim Liceum Ogólnokształcącym

Nasza Szkoła 19 stycznia 2023 roku obchodziła Święto Patronów Szkoły – Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta koncelebrowana przez Księdza Prefekta Radosława Piotrowskiego. Cała społeczność szkolna zgromadzona w siedleckiej katedrze wysłuchała homilii, w której Ksiądz Przemysław Świderski zwrócił uwagę na wartość rozpoznawania i odkrywania woli Boga w życiu człowieka.

phoca thumb l IMG 6092

Po Mszy Świętej uczniowie oraz nauczyciele zgromadzili się w auli szkolnej oraz w salach lekcyjnych. Na początku wszyscy odśpiewali hymn narodowy, następnie Pani Wicedyrektor Dr Jolanta Łopuska zwróciła się do wszystkich, zaznaczając, że Święto Szkoły to okazja do głębszej refleksji nad obrazem Świętej Rodziny towarzyszącym społeczności szkolnej w powszednich dniach. Akcentując wagę umacniania się rodziny we współczesnym świecie, przywołała słowa Św. Jana Pawła II, który w „Liście do Rodzin” napisał: Poprzez rodzinę łączą się dzieje człowieka, dzieje Zbawienia ludzkości. Rodzina znajduje się pośrodku tego wielkiego zmagania pomiędzy dobrem a złem, między życiem a śmiercią, między miłością a wszystkim, co jest jej przeciwieństwem. Rodzinom powierzone jest zadanie walki przede wszystkim o to, ażeby wyzwolić siły dobra, których źródło znajduje się w Chrystusie Odkupicielu człowieka, aby te siły uczynić własnością wszystkich rodzin, ażeby rodzina była Bogiem silna. Pani Dyrektor podkreśliła, że w czasach kryzysu rodziny i relatywizowania wartości autorytetem dla młodych ludzi poszukujących wzorów jest Święta Rodzina z Nazaretu.

Czytaj więcej: Święto Patronów Szkoły - Świętej Rodziny z Nazaretu w I Katolickim Liceum Ogólnokształcącym

Wigilie w IKLO

embed video plugin powered by Union Development

Adwentowy dzień skupienia w I KLO

W czwartek, 22 grudnia, czyli ostatniego dnia przed przerwą świąteczną przeżywaliśmy w naszej szkolnej wspólnocie bardzo ważne wydarzenie. Był to czas adwentowego dnia skupienia oraz klasowych spotkań opłatkowych.

Przedpołudnie spędziliśmy w katedrze, gdzie konferencję wygłosił dla nas ks. Michał Chromiński - misjonarz, pracujący w Boliwii. Dzielił się z nami swoim doświadczeniem oraz mówił, jak z wiarą przeżywać trudności młodzieńczego czasu. Jak zauważył: człowiek nigdy nie będzie w stanie uciec przed tym, co w duszy przeżywa, należy się z tym zmierzyć, także skonfrontować z własną samotnością, bo drugi człowiek nie może zapełnić tej pustki.

Nie zabrakło adoracji Najświętszego Sakramentu prowadzonej przez dk. Jana Kociubińskiego i uczniów naszego Liceum zaangażowanych w Centrum Duszpasterstwa Młodzieży oraz okazji do spowiedzi. Adorując Pana Jezusa prosiliśmy o gotowość do wypełniania woli Bożej tak, jak czyniła to Maryja, która stanowi dla nas wzór - szczególnie w czasie adwentu - odpowiedzi na Boże wezwanie.

Najważniejszym momentem tego dnia była Msza Święta, której przewodniczył ks. prefekt Przemysław Świderski, a homilię wygłosił ks. misjonarz Michał Chromiński. Kaznodzieja przypomniał nam postać Eliasza, który doświadczył depresji, ale Pan Bóg pomógł mu w trudnym doświadczeniu. Zachęcał nas do przemyślania, jak przeżywamy czas Świąt, wskazując na przykład dzielenia się opłatkiem i składania życzeń.

Potem był czas wielkiej radości i wzruszeń podczas dzielenia się opłatkiem w klasach (i nie tylko) oraz składania życzeń. W klasowych wspólnotach zasiedliśmy do stołów, aby przeżywać radość z Narodzenia Pana Jezusa. Nie zabrakło kolęd czy pysznych wigilijnych dań.

Czas szkolnego dnia skupienia był wspaniałą okazją do przygotowania się na przeżycie Świąt w gronie rodzinnym tak, aby to, co najważniejsze nie umknęło nam w świątecznym zamieszaniu.

Kacper Kowalczyk, kl. III b

wigilie2022

 

Udział I KLO w obchodach Święta Niepodległości w Siedlcach 11.11.2022r.

dsc-0558 n

 

Dnia 11 listopada 2022r. delegacja naszego liceum wzięła udział w siedleckich obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

W kościele pw. Św. Józefa Mszy Świętej w intencji Ojczyzny przewodniczył i homilię wygłosił biskup siedlecki Kazimierz Gurda.

Następnie zebrani wierni przeszli na Plac Wolności, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości, odśpiewany został Hymn państwowy.

Naszą szkołę reprezentowali: Pani Wicedyrektor, Profesorowie, poczet sztandarowy oraz delegacja uczniów.

  

Zachęcamy do obejrzenia relacji z uroczystości:

 dsc-0347 n