Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zakończenie Roku Szkolnego 2022/2023

 Co to był za rok! I Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny w Siedlcach zakończyło rok szkolny 2022/2023. Cała społeczność szkolna o godzinie 9:30 spotkała się w kościele p.w. św. Józefa w Siedlcach na Mszy Świętej, którą koncelebrowali: ksiądz Dyrektor Jacek Władysław Świątek, ksiądz Radosław Piotrowski i ksiądz Przemysław Świderski. Wzruszające kazanie, pełne słów wiary i życzeń na tegoroczne wakacje wygłosił ks. Przemysław Świderski.

Następnie cała społeczność szkolna udała się na Salę Wielofunkcyjną obok kościoła na dalszą część uroczystości zakończenia roku szkolnego. Na sali ksiądz Dyrektor Jacek Świątek, pani Wicedyrektor Jolanta Łopuska i przedstawiciele uczniów wygłosili podziękowania i życzenia dla nauczycieli, uczniów oraz rodziców. Potem zostały przekazane gratulacje i nagrody wyróżnionym uczniom za bardzo dobre wyniki w nauce jak i zaangażowanie w życie szkoły.

Następnie była chwila na podziękowania dla naszych wspaniałych nauczycieli, a po miłych słowach została zaprezentowana część artystyczna w szantowych klimatach. I tak część główna uroczystości zakończenia roku szkolnego dobiegła końca. Zostały tylko miłe chwile i pożegnanie klas z ich wychowawcami, i oczywiście wręczenie zasłużonych świadectw.

Szczęśliwych i bezpiecznych wakacji! 

Anna Konopka, kl. 2d

 

zakon2023

Udział I KLO w siedleckich obchodach Święta Trzeciego Maja

dsc-0731 nDnia 3 maja 2023r. delegacja naszego liceum wzięła udział w siedleckich obchodach Święta Konstytucji 3 Maja.

W siedleckiej katedrze w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski Mszę Świętą w intencji Ojczyzny odprawił i homilię wygłosił biskup diecezji siedleckiej Kazimierz Gurda.

Następnie zebrani wierni przeszli na Skwer Kościuszki, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości.

Naszą szkołę reprezentowali: Ksiądz Dyrektor, Profesorowie, poczet sztandarowy oraz delegacja uczniów.

Czytaj więcej: Udział I KLO w siedleckich obchodach Święta Trzeciego Maja

Iść, ciągle iść, w stronę słońca…

Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych stało się faktem. 28 kwietnia młodsi koledzy i koleżanki, nauczyciele, wszyscy pracownicy Szkoły zgromadzili się na uroczystości podsumowującej 4 lata nauki w liceum ogólnokształcącym.

Oficjalną część tej uroczystości rozpoczęła Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem Ks. Dyrektora Jacka Władysława Świątka. W wygłoszonej homilii Ks. Prefekt Radosław Piotrowski podjął rozważania dotykające istoty życia chrześcijanina. Rozważając znaczenie Eucharystii, przywołał słowa Św. Jana Pawła II: Mierząc się ze swoimi pytaniami i prośbami w życiu nie bójcie się przychodzić do Jezusa. Życie młodych bowiem, którzy żyją na co dzień Eucharystią, stanie się arcydziełem, które będą podziwiać inni. Ks. Prefekt życzył młodzieży, aby ich życie stało się arcydziełem podziwianym w przyszłości przez wszystkich.

Po Mszy Świętej w sali wielofunkcyjnej cała społeczność szkolna pożegnała abiturientów. 

Po wspólnym zaśpiewaniu hymnu narodowego nastąpiło przekazanie sztandaru szkoły przez poczet klas czwartych uczniom klas trzecich.

 

zakonklasiv2023

Czytaj więcej: Iść, ciągle iść, w stronę słońca…

Udział I KLO we Mszy św. w intencji Ofiar Zbrodni Katyńskiej

img-8660 nDnia 13 kwietnia 2023r. delegacja naszego liceum wzięła udział w siedleckich obchodach rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

W kościele pw. Św. Stanisława B.M. Mszy Świętej w intencji Ofiar Zbrodni Katyńskiej przewodniczył i homilię wygłosił biskup siedlecki Kazimierz Gurda.

Następnie zebrani wierni uczestniczyli w dalszych uroczystościach, podczas których odśpiewany został hymn państwowy i złożone zostały kwiaty.

Naszą szkołę reprezentowali: ksiądz dyrektor Jacek Wł. Świątek, p. Cezary Wielgórski i poczet sztandarowy.

Źródło:

img-8629 1 n

Bal Studniówkowy w I KLO 2023

Dnia 21 stycznia 2023 roku odbył się bal studniówkowy uczniów klas czwartych. Tegoroczni maturzyści bawili się wraz z nauczycielami i rodzicami na 102 dni przed swoją maturą. 

Bal odbywał się w zajeździe Chodowiak w Chodowie. Bal maturalny zgodnie z tradycją rozpoczął się polonezem. Następnie uczniowie podziękowali swoim rodzicom, nauczycielom oraz Dyrekcji za trud włożony w ich kształtowanie każdego dnia. Swoje przemówienie wygłosił Ksiądz Dyrektor Jacek Świątek, Zastępca Prezydenta Miasta pan Robert Szczepanik, ksiądz Paweł Kindracki - Dyrektor Wydziału Nauczania, Przedstawiciel Biskupa Siedleckiego do Szkół Katolickich oraz rodzice. Formą podziękowania były kwiaty i specjalnie na tę uroczystość przygotowany utwór muzyczny, który wykonał duet: Dominika Konca oraz Gustaw Rosiński wraz ze szkolnym zespołem muzycznym. Na zakończenie części oficjalnej ksiądz prefekt Radosław Piotrowski pobłogosławił wszystkich, a Ksiądz Dyrektor oficjalnie rozpoczął bal studniówkowy! 

Po części oficjalnej młodzież wraz z wychowawcami i Dyrekcją zrobili pamiątkowe zdjęcia. Wszyscy bawili się do białego rana na 102 dni przed maturą.

Dominika Konca, kl. 4 b

phoca thumb l IMG 6287