Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Iść, ciągle iść, w stronę słońca…

Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych stało się faktem. 28 kwietnia młodsi koledzy i koleżanki, nauczyciele, wszyscy pracownicy Szkoły zgromadzili się na uroczystości podsumowującej 4 lata nauki w liceum ogólnokształcącym.

Oficjalną część tej uroczystości rozpoczęła Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem Ks. Dyrektora Jacka Władysława Świątka. W wygłoszonej homilii Ks. Prefekt Radosław Piotrowski podjął rozważania dotykające istoty życia chrześcijanina. Rozważając znaczenie Eucharystii, przywołał słowa Św. Jana Pawła II: Mierząc się ze swoimi pytaniami i prośbami w życiu nie bójcie się przychodzić do Jezusa. Życie młodych bowiem, którzy żyją na co dzień Eucharystią, stanie się arcydziełem, które będą podziwiać inni. Ks. Prefekt życzył młodzieży, aby ich życie stało się arcydziełem podziwianym w przyszłości przez wszystkich.

Po Mszy Świętej w sali wielofunkcyjnej cała społeczność szkolna pożegnała abiturientów. 

Po wspólnym zaśpiewaniu hymnu narodowego nastąpiło przekazanie sztandaru szkoły przez poczet klas czwartych uczniom klas trzecich.

 

zakonklasiv2023

Zwracając się do absolwentów, Ks. Dyrektor Jacek Władysław Świątek podkreślił, że moment zakończenia wywołuje rzewność. Człowiek żyje wspomnieniami, które tworzą skalę stanowiącą punkt odniesienia dla przyszłych zdarzeń. Zwrócił uwagę na niełatwe okoliczności nauki, czas pandemii, izolacji, kształcenia zdalnego i konieczność budowania na nowo relacji, tworzenia więzi po powrocie do szkoły, co wymagało wyjątkowego hartu charakteru. Zaakcentował, że ten egzamin człowieczeństwa zdali uczniowie dobrze. Podziękował za ogromny wysiłek, ubogacanie pomysłami, ciekawością poznawczą w życiu. Zaznaczył, że należy wspominać to, co dobre, bo tylko dobro buduje. Tam człowiek buduje swoje serce, gdzie jest dobro, gdzie jest Pan Bóg, a prawdziwie szczęśliwy jest ten, kto w wolności serca nie troszczy się o dobra materialne przede wszystkim. Ks. Dyrektor podziękował też wychowawcom, nauczycielom, rodzicom, pracownikom szkoły za zaangażowanie w nauczanie, wychowanie dojrzałego człowieka, pomoc w kształtowaniu charakterów. Życząc absolwentom powodzenia na egzaminach maturalnych oraz sukcesów w dalszym życiu, podkreślił, że chociaż już kończą szkołę, na zawsze pozostaną częścią rodziny szkolnej, do której mogą przychodzić, ilekroć będą tego potrzebowali, a drzwi zawsze pozostaną otwarte.

W imieniu rodziców p. Joanna Ważniewska podziękowała nauczycielom za mądrość, zrozumienie, trud włożony w nauczanie i wychowanie młodego człowieka. Jak podkreśliła, we współczesnej rzeczywistości potrzeba ludzi mądrych, wykształconych, którzy będą potrafili zastąpić argumenty siły siłą argumentów. Takie umiejętności mogli zdobyć uczniowie w murach szkoły i dzięki temu dobrze przygotować się do egzaminów maturalnych. Abiturientom życzyła wiary siebie, wytrwałości, dobrych wyników na egzaminach i sukcesów w dorosłym życiu.

Po przemówieniach nastąpiło uroczyste wręczenie absolwentom nagród i wyróżnieńza osiągnięcia naukowe, sportowe, artystyczne, działania na rzecz Szkoły.

 

Świadectwo z wyróżnieniem otrzymał Alan Jedliński.

 

Nagrody za frekwencję wynoszącą 100% otrzymali: Klaudia Kozioł i Maciej Ługowski.

 

Nagrodzeni za działalność w Caritas zostali: Magdalena Dębska, Karolina Harasim, Kinga Michalska, Michał Kotowski, Aleksander Miszczak.

 

Podziękowania za działalność w samorządzie szkolnym otrzymali: Karolina Cąkała i Alan Jedliński.

 

Nagrody za służbę liturgiczną otrzymali: Dariusz Olczak i Aleksander Miszczak.

 

Nagrodami za osiągnięcia artystyczne i działalność artystyczną uhonorowani zostali: Alan Jedliński, Ida Jastrzębska- Pypowska, Anna Charuta, Dominika Konca.

 

Dyplomy za reprezentowanie Szkoły w poczcie sztandarowym otrzymali: Dominika Konca, Miłosz Mierzejewski, Patryk Bońdzio, Aleksander Miszczak, Maria Sawicka, Weronika Kruszewska, Aleksandra Skrzyńska, Bartłomiej Bieniak, Wiktoria Pawlak, Luiza Piwowarczyk.

 

Za osiągnięcia sportowe wyróżnieni zostali: Sandra Soczewka, Nikola Michalak, Ida Jastrzębska- Pypowska, Magdalena Łukaszewicz, Alicja Olczak, Martyna Dołęga, Maksym Jagodziński, Michał Kotowski, Piotr Nikończuk, Patryk Bońdzio, Maciej Kosyl, Miłosz Mierzejewski, Bartłomiej Misiak, Paweł Szeląg, Bartłomiej Zając.

Po wręczeniu nagród i wyróżnień wychowawcy podziękowali rodzicom absolwentów za zaangażowanie w działania na rzecz szkoły i przekazali, wspólnie z Ks. Dyrektorem, listy gratulacyjne. Wspólne odśpiewanie hymnu szkoły zakończyło oficjalną część uroczystości.

W części artystycznej, przygotowanej przez uczniów klas młodszych przedstawiciele Samorządu Szkolnego złożyli życzenia swoim starszym kolegom opuszczającym mury szkoły. Prowadzący uroczystość zwrócili uwagę na scenografię – Młody las – będącą analogią absolwentów, młodych ludzi kończących naukę i stających przed nowym dorosłym życiem. Poruszające wykonanie piosenki „Lubię wracać tam, gdzie byłem…” przez Jakuba Soszyńskiego trafiło do serc wszystkich słuchających, a gdy w imieniu abiturientów Karolina Cąkała i Michał Kotowski swoje wystąpienie rozpoczęli słowami znanej piosenki „Tak niedawno żeśmy się spotkali, a już pożegnania nadszedł czas…”, w niejednym oku zakręciły się łzy. Przedstawiciele absolwentów wręczyli kwiaty dyrekcji, wychowawcom, rodzicom, nauczycielom, księżom prefektom, Pani Pedagog i Pani Psycholog, jednocześnie składając podziękowania za wspieranie w każdej sytuacji życiowej, przekazywanie wiedzy, kształtowanie umiejętności, za formację duchową. Rodzicom podziękowali za troskę i okazane serce, koleżankom i kolegom za wspólne lata nauki i wspólnie spędzone chwile.

Absolwentów pożegnali ich młodsi koledzy, przedstawiciele samorządu szkolnego, wybrzmiały także słowa „Hymnu” Juliusza Słowackiego w aranżacji współczesnej piosenkarki wykonanego przez Dominikę Konca. Tradycyjnie już absolwenci zostali obdarowani przez swoich młodszych kolegów drobnymi upominkami. Swoistym przesłaniem podsumowującym całą uroczystość stały się słowa piosenki wykonanej przez Gustawa Rosińskiego i Dominikę Konca – „Iść, ciągle iść, w stronę słońca. W stronę słońca aż po horyzontu kres…”

Po wspólnej uroczystości czwartoklasiści po raz ostatni spotkali się w salach lekcyjnych ze swoimi wychowawcami i odebrali świadectwa ukończenia szkoły, już oficjalnie stając się absolwentami I KLO w Siedlcach.

Drodzy Absolwenci! Podążajcie w stronę słońca nieustannie, czyniąc swe życie pełnym światła. Tego Wam życzy cała Społeczność szkolna!

dr Renata Bryzek