Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wycieczka kl. 3a, 3c i 3d do Warszawy

8 listopada 2022 roku klasy 3 a, 3 c i 3 d udały się wraz ze swoimi wychowawcami na jednodniową wycieczkę do Warszawy.

314993455 1570178040110612 478899636217797474 n

Swój pobyt w stolicy rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum PRL-u. Uczniom zostały przybliżone realia życia sprzed 1989 roku. Mogliśmy zobaczyć, jak wyglądało życie naszych rodziców i dziadków bez płaskich telewizorów, elektrycznych samochodów, nie mówiąc już o mediach społecznościowych. Dowiedzieliśmy się, jak spędzali swój wolny czas, gdzie spotykali się ze znajomymi, jak dzwonili, nie mając telefonu komórkowego czy też jak pakowali 4 osobową rodzinę do Fiata 126p wielkości melexa. Zobaczyliśmy, jak wyglądały przedmioty codziennego użytku, przykładowe mieszkanie, przedszkole, sklep czy kawiarnia. Spotkanie zakończyło się quizem sprawdzającym poznane wiadomości oraz specjalnym zadaniem do wykonania, którym było namówienie pani pracującej w sklepie mięsnym na sprzedaż jedzenia spod lady, ponieważ wtedy półki sklepowe były puste.

Czytaj więcej: Wycieczka kl. 3a, 3c i 3d do Warszawy

Wymiana polsko- niemiecka

Właśnie zakończyła się tegoroczna wymiana z zaprzyjaźnioną szkołą w Ahaus. Ostatni tydzień grupa naszych uczniów wraz z opiekunami spędziła w Niemczech. Przez pierwsze 3 dni zwiedzaliśmy Berlin. Byliśmy w Reichstagu, w muzeach, widzieliśmy pozostałości muru berlińskiego, poznaliśmy historię miasta. Potem pojechaliśmy do Ahaus. Najważniejszym punktem naszej wymiany była praca nad projektem dotyczącym źródeł energii. W tym celu odwiedziliśmy lokalną fabrykę silników pracujących na biogaz. Sporo pracy włożyliśmy w zgłębianie tematu oraz w prezentację naszych projektów. Oczywiście był też czas na zwiedzanie miasta, sport i spotkania z naszymi gospodarzami. Był to intensywnie spędzony, bardzo ciekawy tydzień.
W czasie tegorocznego wyjazdu do Ahaus spotkaliśmy się z ważną osobą, która miała i ma wpływ na program wymiany polsko - niemieckiej. Pan Johannes Plate, wicedyrektor szkoły w Ahaus od lat czynnie wspierał nasz projekt. Dowodem naszej wdzięczności było wpisanie pana Plate do złotej księgi przyjaciół szkoły.
20221013 164643
 
IMG-20221024-WA0002
mgr Wojciech Miszczak
 
 
wymiana 2022

Wycieczka kl. 2c do Warszawy

20 października uczniowie klasy 2 c wraz z gośćmi z klas 1b oraz 3a uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.

W stolicy zwiedziliśmy Muzeum Ewolucji, w którym uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej zatytułowanej: „Gady kopalne”, a także mieliśmy okazję podziwiać eksponaty zgromadzone przez muzeum. Naszą uwagę zwróciły szczególnie szkielety dinozaurów znalezione na pustyni Gobi w latach 60. i 70. XX wieku przez polsko-mongolskie ekspedycje paleontologiczne oraz odlewy szkieletów gadów latających oraz słynnych praptaków.

IMG 20221020 105735

Następnie wraz z pilotem wycieczki, przedstawicielem biura podróży Agatour, udaliśmy się na spacer, aby podziwiać Grób Nieznanego Żołnierza, znajdujący się na placu marszałka Józefa Piłsudskiego. W tym szczególnym dla Polaków miejscu uczciliśmy pamięć żołnierzy poległych w walce o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny.

Czytaj więcej: Wycieczka kl. 2c do Warszawy