Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wymiana polsko- niemiecka

Właśnie zakończyła się tegoroczna wymiana z zaprzyjaźnioną szkołą w Ahaus. Ostatni tydzień grupa naszych uczniów wraz z opiekunami spędziła w Niemczech. Przez pierwsze 3 dni zwiedzaliśmy Berlin. Byliśmy w Reichstagu, w muzeach, widzieliśmy pozostałości muru berlińskiego, poznaliśmy historię miasta. Potem pojechaliśmy do Ahaus. Najważniejszym punktem naszej wymiany była praca nad projektem dotyczącym źródeł energii. W tym celu odwiedziliśmy lokalną fabrykę silników pracujących na biogaz. Sporo pracy włożyliśmy w zgłębianie tematu oraz w prezentację naszych projektów. Oczywiście był też czas na zwiedzanie miasta, sport i spotkania z naszymi gospodarzami. Był to intensywnie spędzony, bardzo ciekawy tydzień.
W czasie tegorocznego wyjazdu do Ahaus spotkaliśmy się z ważną osobą, która miała i ma wpływ na program wymiany polsko - niemieckiej. Pan Johannes Plate, wicedyrektor szkoły w Ahaus od lat czynnie wspierał nasz projekt. Dowodem naszej wdzięczności było wpisanie pana Plate do złotej księgi przyjaciół szkoły.
20221013 164643
 
IMG-20221024-WA0002
mgr Wojciech Miszczak
 
 
wymiana 2022