Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wycieczka uczniów klas 2AE i 2B do Warszawy

24 stycznia 2023 roku uczniowie klas 2AE i 2B pod opieką – p. wicedyrektor prof. Jolanty Łopuskiej, p. prof. Elżbiety Urban i p. prof. Renaty Bryzek wzięli udział w wycieczce do Warszawy.

Wyjechaliśmy z samego rana, by już o 10.00 móc zwiedzać Zamek Królewski. Podczas lekcji muzealnej p. przewodnik oprowadzała nas drogą, którą musiał przejść każdy poseł idący do króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Mieliśmy również okazję obejrzeć niesamowite obrazy historyczne Jana Matejki oraz realistyczne pejzaże Warszawy Bernarda Belotto zwanego Canaletto.

Po dwugodzinnym zwiedzaniu przyszedł czas na przerwę i posiłek przed kluczową atrakcją wyjazdu. O 15.30 zasiedliśmy na widowni w teatrze Buffo, by obejrzeć musical „Romeo i Julia” – zaskakującą futurystyczną wersję znanej tragedii Williama Szekspira.

Na zakończenie wyprawy udaliśmy się do Ogrodu Świateł w Wilanowie, gdzie czekała nas prawdziwa uczta dla oczu – zapierająca dech w piersiach iluminacja o różnej tematyce – mitologicznej, astrologicznej, florystycznej. Mogliśmy podziwiać wyłaniające się z mroku w niemal zimowej scenerii: ogród różany, planety, bóstwa, władców.

Po solidnej porcji wrażeń w godzinach wieczornych bezpiecznie wróciliśmy do Siedlec.

Zuzanna Szymańska kl. 2AE