Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Narodowe Czytanie "Ballad i Romansów" Adama Mickiewicza

6 września na skwerze im. Konstantego Domagały odbyło się w naszym mieście Narodowe czytanie "Ballad i Romansów" Adama Mickiewicza. W tegoroczne czytanie zaangażowani byli uczniowie naszego liceum: Dominika Konca, Zuzanna Wrzosek, Alan Jedliński i Mikołaj Kołodziejski, którzy wykonali dwa utwory: "To lubię" i "Powrót taty". Oprawę muzyczną zapewnili im: p. prof. Magdalena Ostas akompaniując na fortepianie oraz Ewa Celińska na wiolonczeli. Razem z naszymi uczniami czytali uczniowie i nauczyciele IV Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 7 w Siedlcach oraz członkowie Siedleckiej Grupy Literackiej "Witraż, która była również organizatorem tego wydarzenia. Gościem specjalnym była znakomita aktorka teatralna i filmowa pani Grażyna Szapołowska. Całość ubarwiły wspaniałe dekoracje i kostiumy stylizowane na wzór ludowych strojów z czasów Mickiewicza.

wszyscy

Czytaj więcej: Narodowe Czytanie "Ballad i Romansów" Adama Mickiewicza

Zwrot Książek

Drodzy Uczniowie!

 Książki do biblioteki szkolnej

należy oddać do dnia 14 czerwca!

b

Nowy numer "Naszego Głosu"

14 marca ukazał się nowy numer gazetki „Nasz Głos”. To już trzeci w tym roku szkolnym. W naszym dwumiesięczniku znajdują się relacje z działalności koła Caritas. opisy szkolnych akademii, rozmowy z naszymi stypendystami, kącik historyczny i polonistyczny, wspomnienia, recenzje, konkursy językowe, prace plastyczne, zdjęcia. Zachęcamy do współpracy z "Naszym Głosem" każdego ucznia, który czuje w sobie powołanie do dziennikarstwa:-)

gaz

Redakcja

Grudniowy numer "Naszego Głosu"

Drodzy Uczniowie „Katolika”

Oddajemy Wam nowy numer szkolnej gazetki „Nasz głos”. Tym razem odkryjemy wspólnie historię Siedlec i przypomnimy losy Polski związane z odzyskiwaniem przez nią niepodległości. Poznamy zawiłą drogę życiową Pana Pawła Cwynara, pisarza. Zaznajomimy się z zawodem i pasją Pani Barbary Jóźwiak, podporucznikiem WP. Nie zabraknie rozmów z interesującymi uczniami I KLO. W gazetce nie zabraknie pięknych ilustracji i wierszy autorstwa naszych koleżanek. Do powstania grudniowego numeru "Naszego głosu" przyczynili się: Alan Jedliński, Ida Jastrzębska-Pypowska, Anna Wierzejska, Emilia Kwiatek, Karolinie Cakała, Julia Kordecka, Julia Wysokińska, Kacper Kowalczyk, Paulina Brodzik, Ewa Celińska, P. Prof. Kamila Lipińska, ks. Radosław Piotrowski, P. Prof. Piotr Jastrzębski, P. Prof. Magdalena Ostas, P. Prof. dr Renata Bryzek

okladak

 

                                                                                                  Życzymy miłej lektury!

 

 

Sukces Emilii Kwiatek

3 grudnia 2021 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siedlcach odbył się VII Turniej Jednego Wiersza zorganizowany z okazji Roku Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. W konkursie wzięła udział Emila Kwiatek, uczennica I KLO.  Jury w składzie: dr Barbara Stelingowska – przewodnicząca Jury; adiunkt w Instytucie Językoznawstwa i Literaturoznawstwa Wydziału Nauk Humanistycznych UPH w Siedlcach, Monika Polak – pedagog; członkini Rady Programowej MBP w Siedlcach; Radna Miasta Siedlce oraz Ewelina Raczyńska – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach po wysłuchaniu zgłoszonych na konkurs wierszy postanowiło przyznać Emilii Kwaitek wyróżnienie. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.
Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

Emilia Kwiatek

,,Kiedy umarłem’’

Kiedy kula w mym sercu utkwiła,

Czarna ziemia przykryła me ciało.

Posłano mnie na wieczny spoczynek,

A w raju przygotowano mieszkanie

Biały anioł otulił mnie skrzydłami

I wraz z nim do nieba poleciałem,

Ale zanim to wszystko się stało,

Moją rodzinę ucałowałem.

Gdy leciałem z aniołem przez noc,

Złote gwiazdy po drodze łapałem.

W Ojczyźnie Gwiazdą jestem ja

Nie żałuję, że ,,ducha oddałem’’.

264097815 3011173982532576 5404374359976793702 n

Czytaj więcej: Sukces Emilii Kwiatek