Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW NA JASNĄ GÓRĘ 17-18.10.2017

Tegoroczni maturzyści rozpoczęli już odliczanie do zbliżającego się dużymi krokami egzaminu dojrzałości. Jednym z ważniejszych przystanków na drodze przygotowań była pielgrzymka klas trzecich na Jasną Górę, aby oddać się pod opiekę Matki Bożej.

czmaturzystow2017 800x300 exact images

Do Częstochowy wyruszyliśmy 17ego października. Po zameldowaniu się w Domu Pielgrzyma i spacerze ulicami Częstochowy udaliśmy się do Sanktuarium, aby uczestniczyć w Apelu Jasnogórskim wraz z innymi wiernymi. Po Apelu zostaliśmy sami w Kaplicy Cudownego Obrazu i rozpoczęliśmy czuwanie.

Spotkanie otworzyła modlitwa i konferencja poprowadzona przez prefekta naszego liceum, ks. Radosława Piotrowskiego, który przedstawił niezwykłą historię miejsca, w którym się znajdowaliśmy, a także świadectwa młodych ludzi, pragnących podzielić się z nami swoimi przeżyciami. Kolejnym punktem czuwania była Adoracja Najświętszego Sakramentu, której przewodniczył ks. Sebastian Bisek. Adorację zakończyła modlitwa różańcowa, którą poprowadziła klasa III C-E wraz ze swoim wychowawcą. Kulminacyjnym momentem naszego czuwania była Msza Święta, podczas, której ks. Paweł Bielecki przypomniał nam o znaczeniu rodziny w kontekście ziemskim, ale także duchowym. Przez cały czas obecny był z nami ojciec Maksymilian z miejscowego zakonu Paulinów. Nie zawiodła także schola, która zadbała o odpowiednią oprawę modlitwy. Ku naszemu zdziwieniu czuwanie zakończyło się o 3 w nocy – dwie godziny później niż planowaliśmy. Było to ogromne przeżycie duchowe, które na długo pozostanie w naszej pamięci.   Po bardzo krótkiej nocy udaliśmy się na śniadanie, zaraz po nim ruszyliśmy do drugiej stolicy naszego kraju – Krakowa. Odwiedziny tego miasta nie mogły obyć się bez wizyty na Wawelu, w kryptach polskich wieszczów, czy na rynku przy Sukiennicach.

Umocnieni duchowo i zachwyceni pięknym, jesiennym Krakowem udaliśmy się w drogę powrotną do Siedlec.

Żochowska Patrycja, Kozioł Paulina

Klasa IIIB