Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nareszcie! – czyli rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w I KLO

Tradycyjnie 1 września, ale wyjątkowo po bardzo długiej przerwie spowodowanej pandemią, społeczność I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny w Siedlcach spotkała się w kościele św. Józefa, aby Mszą Świętą rozpocząć nowy rok nauki.

Liturgii przewodniczył Dyrektor I KLO, ks. Jacek Władysław Świątek, a koncelebrowali księża prefekci: ks. Radosław Piotrowski i ks. Przemysław Świderski. W homilii ks. Przemysław Świderski mówił o nadziei wiążącej się z nowym rokiem szkolnym, a przywołując postać Steva Jobsa przekonywał, że sukces i spełnienie to nie tylko pieniądze, ale przede wszystkim poczucie sensu tego, co robimy w życiu.

Dalsza część uroczystości miała miejsce w sali wielofunkcyjnej. Ksiądz Dyrektor w swoim wystąpieniu witając z radością całą społeczność szkolną po długim, „koronawirusowym” niewidzeniu, przywitał szczególnie serdecznie pierwszoklasistów, uczniom klas trzecich przypomniał, jak ważny dla nich będzie ten najkrótszy przedmaturalny rok szkolny, a obecnym na uroczystości tegorocznym absolwentom pogratulował świetnych w tym roku wyników egzaminów maturalnych. Z wielką satysfakcją Ksiądz Dyrektor wręczył nagrody o charakterze stypendialnym za ubiegły rok przyznane uczniom I KLO przez: Prezesa Rady Ministrów, Biskupa Siedleckiego, Dyrektora Szkoły oraz Prezydenta Siedlec.

Początek roku szkolnego skłania do przypomnienia kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej, zadumy i modlitwy za dusze tych, którzy poświęcili swoje życie w obronie ojczyzny. W tym roku minęła wyjątkowa – setna rocznica bitwy warszawskiej, „cudu nad Wisłą”, który ocalił Europę przed bolszewickim zniewoleniem. Przypomniał o tym film edukacyjny, przygotowany przez Instytut Pamięci Narodowej, który wspólnie obejrzeliśmy podczas uroczystości. Jakub Strzelec, uczeń maturalnej klasy, pięknie zaśpiewał piosenkę „Goniąc kormorany” Piotra Szczepanika, przywołując tym samym sylwetkę niedawno zmarłego artysty i uświadamiając nam, że …właśnie kończy się lato.

Niezbędne były przypomnienia wszystkich obowiązujących nas w tym roku szkolnym rygorów sanitarnych, związanych z pandemią. Mamy nadzieję, że to nam nie przeszkodzi cieszyć się, że jesteśmy znowu razem w szkole i tym bardziej zmobilizuje wszystkich do dobrej pracy w roku szkolnym 2020/2021 w I KLO.

dr Barbara Taras

rozpocz2021