Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wręczenie świadectw maturalnych

Wręczenie świadectw maturalnych odbędzie się w piątek 30.06.2017 o godz. 10.00 w aulii szkolnej.

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

To chyba najbardziej oczekiwany moment dla każdego ucznia – koniec roku szkolnego !!

   Po dziesięciu miesiącach nauki, stresów przed klasówkami i sprawdzianami, rannego wstawania, dzwonków i wszelkich rygorów – teraz zasłużony wypoczynek w słońcu, nad wodą, w górach i gdzie kto chce…

Czytaj więcej: Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Święto Szkoły w I KLO

19264598 1483580638363680 1096092977658912559 o

Ostatnie dni nauki w szkole to tradycyjnie czas radości i zabawy. Nie oznacza to wcale czasu spędzonego na przedwakacyjnych wagarach. W I KLO od kilku lat w tych dniach uczniowie, nauczyciele, a także przyjaciele szkoły i absolwenci uczestniczą w radosnej rywalizacji.

W tym roku temat przewodni brzmiał: Kraje Europy. Pierwsza część to krótkie, niebanalne i zabawne prezentacje wylosowanych przez poszczególne klasy państw. Prezentacje były oceniane i nagradzane punktami przez komisję, a brawami i śmiechem przez publiczność.

W drugiej części poszczególne klasy, również drogą losowania, przygotowały stoły piknikowe prezentujące kuchnię europejskich państw. Oceniająca komisja, zachwycona pomysłami i smakiem dań wyglądała na mocno przejedzoną! Rozkoszom stołu towarzyszyły też przyjemności duchowe, czyli koncert talentów muzycznych uczniów klas I i II.

Czytaj więcej: Święto Szkoły w I KLO

Pożegnanie klas trzecich w I KLO

W piątek, 28 kwietnia 2017r. pożegnaliśmy uczniów klas trzecich w naszej szkole – od tego dnia już kolejnych Absolwentów I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny w Siedlcach. Jest to jedna z najważniejszych uroczystości w każdej szkole. Uczniowie opuszczający mury swojej almamater kończą ważny etap życia, nauczyciele z dumą patrzą na swoich dorosłych wychowanków, a młodsi koledzy trochę zazdroszczą starszym wkraczania w dorosłość.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele św. Józefa koncelebrowaną przez Ks. Dyrektora Jacka Władysława Świątka i Ks. Prefekta Radosława Piotrowskiego; dyżur liturgiczny pełniły, oczywiście, klasy trzecie. W homilii Ks. Prefekt przejmująco mówił o chlebie – tym „powszednim chlebie”, o który prosimy w modlitwie Ojcze nasz, tym, który rozmnożył Jezus, aby nakarmić głodne tłumy i tym, który jest metaforą naszych codziennych potrzeb: egzystencjalnych, psychicznych, duchowych. Podczas modlitwy wiernych prosiliśmy o światło Ducha Świętego dla maturzystów i o potrzebne łaski dla nauczycieli w podzięce za trud wychowania i nauczania tegorocznych Absolwentów.

Czytaj więcej: Pożegnanie klas trzecich w I KLO

Udział I KLO w obchodach Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

52ab29674432cfc81cc5de05bac9cf8c

W siedleckich obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczestniczyło dziś (1 marca) licznie miejscowe wojsko, młodzież, organizacje społeczne i lokalne władze. Podobnie jak w poprzednich latach, odbywały się one w dwóch miejscach: kościele garnizonowym i pod pomnikiem V i VI Brygady Wileńskiej Armii Krajowej. Prezydent Siedlec, Wojciech Kudelski podkreślił, że z pamięci o ofierze antykomunistycznych powstańców wynika na dziś podstawowe przesłanie: wolność nie jest dana na zawsze. – Naszym obowiązkiem jest uczestniczyć w życiu Europy i dawać świadectwo, że wartości, które są podstawą naszej kultury, są nie do sprzedania i że jesteśmy obowiązani do ich pilnowania.

Czytaj więcej: Udział I KLO w obchodach Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"