Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Udział I KLO w Siedleckich obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

0f2f2c49cbcacece9ef8fbb4f79b7eb8

Uroczystości z udziałem przedstawicieli wojska, służb mundurowych, władz lokalnych i państwowych, szkół i organizacji społecznych odbyły się tradycyjnie w dwóch miejscach: w kościele garnizonowym i na Skwerze Wileńskim. Podczas mszy kapelan siedleckiego garnizonu, ks. Andrzej Dziwulski przypomniał pokrótce historię żołnierzy niepodległościowego powojennego podziemia, poniesione przez nich ofiary i przyświecające im idee. – Można ich porównać do ziarna pszenicy, które obumiera, żeby wydać plon. Podjęli straceńczą walkę mimo zdrady sojuszników, aby nie znikczemnieć, nie skarłowacieć, ale dać świadectwo wartościom: Bóg-Honor-Ojczyzna.

Na nich chcieli odbudowywać Polskę – mówił ks. Dziwulski. Dodał, że prawda o nich, choć od lat dostępna, wciąż przebija się z trudem. Podkreślił, że owocem ich walki i ofiary jest wolna i niepodległa Polska. A nam, współczesnym, nie wolno tego zmarnować.

Źródło:

4bdb59ea7570b911d3379f0e49341844